Yatırım yapmaya başla!

DXY ve Pariteler Powell Gündemi ile Noel Baskısında Kaldı

Politik ve finansal gelişmelerin üzerinde tatil sürecinin eklenmesi paritelerde pozisyonların değişimine veya kapatılmasına neden oldu. Gelişmeler şöyle;
DXY ve Pariteler Powell Gündemi ile Noel Baskısında Kaldı

Amerikan dolarını 40 ülke para birimine karşı ölçen Dolar Endeksi (DXY) 96,50 seviyelerinde bulduğu destekle özellikle ABD seansı ile ivmelenen bir yükseliş gösterdi.

Günün kapanışı 97 seviyesinin hemen üzerinde gerçekleşmişti ancak bugün %0.28’lik bir geri çekilme ile 96,77 bölgesinde işlemler gerçekleşmekte. 50 günlük üssel hareketli ortalamasında bulundan 96,78 seviyesinin altında 100 günlük üssel h.o.’da bulunan 96,76 seviyesinin üzerinde dalgalanan endeks STOCHRSI (14) indikatörüne göre aşırı satım bölgesinde gözleniyor.

EUR/USD Hafif Değerlenmesi ile Pozitif Ayrışıyor

EUR/USD Hafif Değerlenme le Pozitif AyrışıyorABD’den bir heyetin 2019’un ilk günlerinde  Çin’e ticaret konusunu görüşmek üzere gideceği haberi üzerine ve gelişmeyi destekleyici olarak Beyaz Sarayı’ın Fed Başkanı Powell’ın görevinin sonlandırılması gibi bir ihtimal olmadığını ifade etmesi ile endekslerde güçlü bir alım gözlemlendi. Diğer tarafta zarar kes seviyelerinde kapanan kısa (short) pozisyon işlemlerin katkısı da bu yükselişi desteklemiş oldu.

Gelişmeler ışığında dolar G-10 ülkeleri para birimlerine karşı değerlenme gösterirken EUR/USD paritesinde ise %0.35’lük bir değerlenme görüldü ve 1,1393 seviyesinde işlemler gözlenmekte. 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının (sırası ile 1,1387 ve 1,1390) üzerinde dalgalanan parite STOCH (9,6) indikatöründe 70,469 seviyesinde alım bölgesinde hareket ediyor.

GBP/USD Tatil Kaynaklı Sakin Kaldı

GBP/USD Tatil Sonrası Yatay HareketliBirleşik Krallık Noel sebebiyle tatil sürecinin ardından işlemlere başlarken GBP/USD paritesinde sakin bir tablo sergilenmekte. Yatayda hareket eden parite 1,2633 seviyesi ile işlem görürken 1,2667 noktasında bulunan üssel hareketli ortalamasının altında seyrediyor. Brexit sürecinden nasibini alan EUR/USD tatilden dolayı ertelenen oylamaya odaklanmış durumda. Günlük bazda 1,2603 seviyesi olası bir destek olarak gözlemlenirken 1,2690 ilk direnç olarak yorumlanmakta. 

Japon Yeni Dolar Karşısında En Çok Kazandıran G-10 Para Birimi Oldu

G-10 Para Birimleri Arasında En Fazla Değer Kazanan Japon YeniJapon yeni dolar karşısında G-10 para birimleri arasında en fazla değer kazanan birim olarak gözleniyor. USD/JPY paritesi bugün 111,00 psikolojik seviyesinin hemen altında hareket ederek (-%0.54) 110,77 bölgesinde işlem görmekte. 47,001 nötr bölgesinde gözlenen RSI (14) indikatörüne paralel 50 günlük hareketli ortalamasının bulunduğu 110,79 seviyesine yakın seyretmekte. Japonya’da önümüzdeki hafta 31 Aralık-3 Ocak arasında tatil olması yatırımcıların yeni uzun pozisyonlar açmasını baskılayan bir etmen olarak görülebilir. 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum