Yatırım yapmaya başla!

21. Yüzyıl Dolandırıcılığı: Lüks Otellerde Aylarca Bedava Keyif Yapmak!

Lüks içinde yaşama isteği, insanları ya para kazanma hırsıyla dolduruyor ya da farklı yollara sevk ediyor. Tıpkı aylarca otellerde yaşayıp, 5 kuruş para ödemeyen adam gibi!
21. Yüzyıl Dolandırıcılığı: Lüks Otellerde Aylarca Bedava Keyif Yapmak!

Akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık hikayesi bu! Hatta gerçek şu ki bazılarına “acaba biz de mi denesek” diye düşündürecek cinsten! Ancak hiç kimsenin böyle tehlikeli oyunlara yeltenmeyeceğini umuyor ve hikayeyi yalnızca dolandırıcılıkta varılan son noktadan haberdar olmanız için paylaşıyoruz. Ayrıca gerek etrafımızda gördüğümüz gerekse sosyal medya mecralarında sık sık karşılaştığımız lüks yaşamların, yanlış yollara sapmaya meyilli olanları nasıl çıldırttığının üzerinde duracağız. İşte “yok artık” diyeceğiniz binlerce liralık otel dolandırıcılığı hikayesi:

Olay, İsveç’in başkenti Stocholm’de yaşandı. Yani yeme –içme maliyetinin en pahalı olduğu şehirler listesinde ilk sıralarda gelen kentte!

Olay, İsveç’in başkenti Stocholm’de yaşandı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan gerçekler, hem İsveç’in hem de dünyanın gündemine oturdu. Hatta olay o kadar yankı uyandırdı ki Brezilyalı dolandırıcı günün en çok konuşulan ismi oldu.

İsmi açıklanmayan 28 yaşındaki adam, 9 ay boyunca 17 farklı otelde kalmış ve hiçbirine ödeme yapmadan bu keyfi yaşamaya devam etmişti.

9 ay boyunca 17 farklı otelde beş kuruş para ödemeden kalmış.

Dolandırıcının en iyi soygun filmleri kahramanlarına taş çıkartacak planı ise şöyleydi. Kurnaz X kişisi, kalacağı otele internet üzerinden rezervasyon yaptırıyor ve giriş yaptığında gayet rahat bir şekilde büyük numarasını yapıyordu.

Otele girdiğinde bagajının gecikeceğini söyleyen Brezilyalı genç adam, kibarca hemen ödeme yapamayacağını söylüyor ve kredi kartı bilgilerini bırakıyordu.

Otele girdiğinde bagajının gecikeceğini söyledi.

Otelde günlerce konaklayıp yiyip içen adam, vakti geldiğinde sessizce ortadan kayboluyordu. Keza bu şekilde aylar boyunca otellerde bedava yaşadı.

Sonunda gerçekler ortaya çıktı ve kredi kartı bilgileri ve sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar sayesinde dolandırıcıya ulaşıldı.

Kredi kartı bilgileri ve sosyal medya  paylaşımları sayesinde dolandırıcıya ulaşıldı.

Hem tanık ifadeleri, hem de bay X’in telefonundaki veriler delil olarak kullanılarak dolandırıcı cezalandırıldı.

Sonuçta; 9 ay boyunca otellerde bedavaya kalan tuhaf dolandırıcı, toplamı 26.000 euro eden faturayı ödemekle yükümlü tutulurken aynı zamanda 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yani aylarca sefa süren gamsız adam, 9 aylık macerasını 8 ay demir parmaklıklar ardında geçirerek ödeyecek. 26.000 euroluk faturası da cabası!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum