Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doktorlar Grevde, Sadece Belli Hastalara Hizmet Verilecek

Sağlık emekçileri özlük haklarının iyileştirilmesi için bugün grevde! İşte doktorların ilgileneceği hasta grupları ve grevin detayları;
Doktorlar Grevde, Sadece Belli Hastalara Hizmet Verilecek
HABER GİRİŞ

Koronavirüs pandemisi süresince sağlık çalışanları büyük bir emek gösterdi. Ancak çalışma koşulları ve ücretler konusunda isyanlarını birçok kere dile getirmelerine karşın henüz bir iyileştirme yapılmadığı biliniyor.

Türk Tabipler Birliği’nden yapılan açıklamaya göre sağlık çalışanları bugün greve çıktı. 1 günlük grevin ardından Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) da 17-18 Şubat’ta iş bırakacağını açıkladı.

TBB Doktor Grev Açıklaması
Kaynak: Twitter

Yurt genelinde düzenlenen grevde sağlık çalışanları; çalışma şartları, çalışma alanları, ücretler, koronavirüsün meslek hastalığı sayılması, sağlıkta şiddete karşı etkin yasanın kabülüne kadar birçok sorunun çözümüne dikkat çekmek istiyor.

TBB’den yapılan açıklamada; “Yapacağımız G(ö)REV etkinliği emeğimize, geleceğimize, halkın sağlık hakkına sahip çıktığımızı gösteren bir uyarı G(ö)REV’idir. Bu eylemin haklılığı, meşruluğu hiçbir tartışmaya yer vermeyecek kadar açıktır,” ifadeleri kullanıldı.

Grev süresince sadece acil hastalara, diyaliz hastalarına, acil ve riskli gebelere, çocuk acillere, kanser hastalarına, yoğun bakım hastalarına, Covid-19 hastalarına ve Covid-19 şüphesi ile sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurulara bakılacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.