Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğuş Otomotiv’den “Sektörden Çıkıyor” İddialarına Yanıt

Doğuş Otomotiv, bazı basın yayın organlarında çıkan sektörden çekildi iddialarına açıklık getirirken, hisseler bu gelişmeden destek buldu.
Doğuş Otomotiv’den “Sektörden Çıkıyor” İddialarına Yanıt
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyet Gazetesi’nden Faik Erdemli, 8 Eylül 2023 tarihli haberinde “Doğuş Otomotiv araba piyasasından çıkıyor mu?” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Erdemli, bu haberinde Doğuş Otomotiv’in Bursa’da bulunan tüm taşınmazları ile birlikte otomotiv grubunu elden çıkardığını yazdı.

Haberde, görüşmelerin uzun süredir devam ettiği, daha önce Ankara Doğuş’u sattıkları Arca Otomotiv’in talip olduğu ve bu satış için Ferit Şahenk’e 611 milyon TL ödeme yapıldığı belirtildi.

Çıkan haberler üzerine söylentiler artmaya başlayınca, şirketten açıklama geldi.

Doğuş: Sektörden Çekildi Haberleri Gerçeği Yansıtmıyor

Söz konusu haberlerin ardından Doğuş Otomotiv’den yatırımcılarını rahatlatacak bir açıklama geldi. Söz konusu iddialar üzerine açıklama yapma gereği doğduğu belirtilirken, sektörden çıktıkları yönünde çıkan haberlerin tamamen asılsız olduğu söylendi.

Şirketin, 28 yılı aşkın süredir Volkswagen Grubu markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği, sektöründe olduğu kadar sektörünün dışında da standartları belirleyecek işlere imza atmayı hedeflediği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

“Bu doğrultuda tüm paydaşlarına karşı en yüksek etik standartlarda iş yapan, sözlerini her zaman yerine getiren, güvenilir bir şirket konumunda olmayı en yüksek itibar sayar.” ifadesine yer verilen açıklamada, otomotiv perakendesi ve yetkili servis alanında faaliyetlerin sürdürülmeye devam ettiği bildirildi.

Doğuş Oto’nun finansal ve operasyonel performans gösterdiği lokasyonlarda faaliyetlerine mevcut düzeninde müşteri memnuniyeti odaklı çalışma stratejisiyle müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetlerini yaygın ve kesintisiz bir şekilde sunmaya devam ettiği açıklandı.

Açıklamanın devamında “Tüm paydaşlarımıza ve kamuoyuna, otomotiv sektöründeki varlığımızı güçlendirme kararlılığımızı bir kez daha ifade etmek isteriz.” ifadesine yer verildi.

Gazeteci Emre Özpeynirci de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Doğuş’un otomotiv sektöründen çıktığına dair haberlerin yalan olduğunu belirterek, “Daha geçen hafta tüm yönetim ekibiyle Münih’te bir aradaydık ve 2024 planlarını konuştuk… 2024’te grup olarak elektrik atağına kalkıyorlar.” ifadesini kullandı.

Doğuş Hisseleri Şirketten Gelen Açıklamayla Yükseldi

Doğuş Hisseleri Şirketten Gelen Açıklamayla Yükseldi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Doğuş hisseleri (DOAS), güne 276,4 liradan başladı. Öğleden sonra gelen habere kadar 280 üzerinde sakin bir performans sergiledi.

Saat 15.40 sonrasında yükselişini hızlandırarak, yüzde 5’e yakın değer kazandı.

Saat 16.22’de yüzde 4,65 artışla 287,7 liradan işlem görüyor. Gün içinde gördüğü en düşük seviye 275,7, en yüksek 289,5 oldu.

Haftalık bazda yüzde 3’e yakın yükselen DOAS, aylık dönemde yüzde 7, yılık yüzde 215 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın