Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dogecoin’in Rallisi Akıllara 1 Dolar Hedefini Getirdi

Kripto para günlük grafikte yüzde 150’ye yakın yükseliş kaydetti.
Dogecoin’in Rallisi Akıllara 1 Dolar Hedefini Getirdi

Dogecoin son günlerin en hızlı yükselen kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Kripto para son 24 saat içerisinde %150 yükseliş ile 0,33 seviyelerini gördü. Bu seviye DOGE’nin tarihinin en yüksek zirvesi olarak görülüyor. Kripto para an itibariyle 0,30 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu yükseliş Dogecoin’i piyasanın en değerli 8. kripto para birimi haline getirdi.

Sert yükseliş sonrası bazı çevrelerde DOGE’nin 1 dolar olup olmayacağı sorgulanmaya başladı. Dijital varlığın sonsuz arz ve kullanım durumunun belirsizliği, geleceğine dair merak uyandırıyor. Kripto para 2021 yılına 0,005 dolar seviyesinden başladı.

Dogecoin 0.30 dolara yükseldi
Kaynak: TradingView

Ocak ayı sonrasında Reddit’te wallstreetbets hareketi ve Elon Musk’ın paylaşımları ile beraber Dogecoin tırmanışını hızlandırdı. Mevcut kazançlara bakıldığında DOGE’nin %4.860 oranında yükseldiği görülüyor. Kripto paranın piyasa değeri 32 milyar doları geçmiş durumda.

Bilindiği üzere Bitcoin, 21 milyon madeni paranın sınırlı arzı nedeniyle değerli kabul ediliyor. Ancak Dogecoin için böyle bir durum söz konusu değil. Halihazırda 130 milyon adet DOGE dolaşımda ve sabit bir arz bulunmuyor.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Dallas Mavericks’in milyarder sahibi Mark Cuban, kulüp olarak bilet ve satışlar için Dogecoin’i kabul edeceğini açıklamış ve büyün yankı uyandırmıştı. Takım taraftararı Dogecoin kullanarak 122 bin dolar değerinde ürün satın almıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum