Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin Popülerliği Bağışlarda da Kendini Gösteriyor!

Amerikan Kanser Derneği'nden yapılan açıklamada Dogecoin bağışları kuruma gelen bağışların önemli bir bölümünü oluşturuyor. Detaylar haberde;
Dogecoin Popülerliği Bağışlarda da Kendini Gösteriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kanserle mücadele etmeye odaklanan gönüllü bir sağlık kuruluşu olan Amerikan Kanser Derneği (ACS), Dogecoin’in en çok bağışlanan üçüncü kripto para birimi olduğunu açıkladı.

Açıklamaya göre sektörün en popüler meme coini konumundaki Dogecoin, ACS tarafından alınan tüm bağışların yüzde 4’ünü oluşturuyor.

ACS, 2021’den Bu Yana Dogecoin Bağışı Kabul Ediyor

Amerika’nın en büyük hükümet dışı kanser araştırması fon sağlayıcısı, Mayıs 2021’den itibaren Dogecoin bağışlarını kabul etmeye başlamıştı.

Kuruluş, popüler bir kripto para birimi bağış çözümü olan The Giving Block’un desteğiyle Dogecoin rakibi olarak bilinen Shiba Inu da dahil olmak üzere pek çok farklı kripto para birimiyle bağış yapmayı mümkün kılıyor.

ACS, geçtiğimiz yıl kanser araştırmalarını ilerletmek için 1 milyon dolar toplamak amacıyla Kanser Kripto Fonu kampanyasını başlattı. Hedefe bu yılın başlarında ulaşıldığı biliniyor.

GCM Yatırım Banner

Ekim ayında SafeBreast Inu’dan Christian Linge, fona bugüne kadarki en büyük bireysel katkı olan 250.000 dolar bağışladı.

Kuruluş, kripto hayırseverliğinin şimdiden “gerçek bir etkiye” sahip olduğunu söylüyor.

Gönüllü sağlık örgütü, 1913 yılında New York’tan doktorlar ve iş adamları tarafından kuruldu. Kurucu üyeler doktorları, hastaları ve aile üyelerini eğiterek hastalık hakkında bilgi vermeyi amaçladılar. Kuruluş kaynaklarının çoğu kanser araştırmaları ve hasta desteği alanında kullanılmaktadır.

Kripto Para Birimlerinin Kullanım Alanları Çeşitleniyor

Meme coinler, 2021 yılındaki devasa kripto para birimi boğa koşusunun ardından farklı hayır kurumları arasında popülerliğini artırdı. Dünyanın en büyük meme kanseri yardım kuruluşu Susan G. Komen, geçen yıl Aralık ayı sonlarında Dogecoin ve Shiba Inu kabul etmeye başladı.

Ayrıca kar amacı gütmeyen Ulusal Kanser Araştırmaları Vakfı (NFCR) da geçen aydan itibaren 30 farklı kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın