Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dogecoin ABD’nin 45 Eyaletinde ATM’lerden Satın Alınabiliyor

Dogecoin, ABD’nin 50 eyaletinin 45’inde ATM desteğine sahip oldu.
Dogecoin ABD’nin 45 Eyaletinde ATM’lerden Satın Alınabiliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Elon Musk’ın son zamanlarda Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ile en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, kullanım alanını genişletecek bir desteğe kavuştu. DOGE, ABD’de 1.800 ATM tarafından desteklenecek. Yatırımcılar bu ATM’ler üzerinden Dogecoin alım satımı yapabilecek. ABD’de 50 eyalet bulunuyor ve 45 eyalette bulunan ATM’lerde bu hizmet sunulacak.

Lider Bitcoin ATM sağlayıcısı Coinflip, şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Daniel Polotsky ile birlikte 1 Mart’ta Dogecoin’e desteğini duyurdu ve bu hareketi DOGE’nin son zamanlardaki popülerliği ve kitlesel olarak benimsemesine bağladı.

DOGE’ye Elon Musk’tan Sonra ATM Desteği

DOGE’ye Elon Musk’tan Sonra ATM Desteği

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Şubat ayının ilk günlerinde Dogecoin paylaşımı yaptı ve kripto paranın fiyatı dakikalar içerisinde yüzde 25 artış yaşadı. Musk sonrasında paylaşımlarına devam ederek Dogecoin’in dünyanın gelecekteki para birimi olup olmayacağını soran bir anket yayınladı.Buna yanıt veren 2,4 milyon kişinin yüzde 71,3’ü evet yanıtını verdi.

Şubat ayının ilk iki haftasında, kripto para biriminin fiyatı neredeyse yüzde 200 artarak 0,03 dolardan 0,09 dolara yükseldi. DOGE o zamandan bu yana 0.050 dolar civarında konsolide oldu.Bazı kullanıcılar, GameStop olayı ve Reddit grubu WallStreetBets desteği ile meydana gelen yüzde 85’lik fiyat artışının organik olmadığını düşünüyor.

Birkaç gün sonra 1 Şubat’ta Kiss grubunun solisti Gene Simmons, Twitter kullanıcılarına kriptoyu diğerleri arasında satın alacağını ve bunun 24 saatlik bir süre içinde yüzde 40 ek bir fiyat artışına neden olacağını söylemişti. Coinflip geçtiğimiz 12 ayda talepte astronomik bir büyüme gördü ve şirketin ATM sayısını Ocak 2020’den bu yana 441’den yaklaşık 1.800’e çıkardığı için geliri bir önceki yıla göre üç kattan fazla arttı.

Dogecoin an itibariyle günlük grafikte yüzde 3.8 yükselişle 0.051 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın yaptığı paylaşımın etkisiyle 0.56 dolara kadar yükselmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu