Yatırım yapmaya başla!

Doğan Holding’den 105 Milyon Dolarlık Satış

Doğan Holding ile Koç arasında büyük bir satış işlemi gerçekleşti. Bir süredir devam eden görüşmeler bu sabah itibariyle netleşti. Doğan'ın sahip olduğu Milta Turizm, 105 milyon dolara Koç Holding'e satıldı.
Doğan Holding’den 105 Milyon Dolarlık Satış

Türkiye’nin dev isimlerinden Doğan Holding ile Koç Holding arasında bir süredir devam eden görüşmeler nihayete erdi. Ve bu sabah itibariyle büyük bir satış işlemi gerçekleşti. Doğan Holding %100 para sahip olduğu Milta Turizm’in tamamını Koç Holding’e sattı.

Milta Turizm İşletmeleri 105 milyon dolar karşılığında, Koç Holding’in bağlı ortaklığı Tek Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri Anonim Şirketi’ne satıldı.

Doğan Holding bünyesinde olan Milta Turizm, Bodrum Marina’yı işletiyordu.

Yat limanı işletmeciliği yapan Milta Turizm’in; denizde 425, karada ise 50 tam teşekküllü yatı bulunuyor. Ayrıca bu yatlar her türlü teknik, güvenlik, sağlık hizmeti verebilecek bir donanıma sahip. Bodrum Marina’nın işletmeciliğini yürüten Milta Turizm, Akdeniz’in en önemli turizm noktalarından biri konumunda.

Doğan Holding, kendi yayın organları olan Hürriyet’te, dün yaptıkları açıklamada; Trader Eastern Media ve bağlı ortaklıklarında hisse satışı için görüşmeler yapılacağını belirtmişti.

Milta’yı alan Tek Kalamış Art ise, Koç Holding iştirakleri arasında yer alan bir şirket.

İki büyük isim arasında gerçekleşen satış işleminin detayları KAP‘a yapılan duyuruda açıklandı. Buna göre satış bedelinin, kapanış tarihindeki net borç tutarı ile düzeltilmesi şartıyla nakden ve peşin olarak 105 milyon dolar olacağı belirtildi. Doğan Holding için geçtiğimiz dönemlerde, Rusya’daki internet sitesi girişimlerini de elden çıkaracağı yönünde bir iddia gündeme gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum