Yatırım yapmaya başla!

Doğal Gaz Kuzey Amerika’nın En Büyük Enerji Kaynağı Olacak!

Norveç merkezli risk yönetimi şirketi bugünkü açıklamasında, doğal gazın petrolü geçerek Kuzey Amerika’nın en büyük enerji kaynağı olacağını söyledi. İşte ayrıntılar;
Doğal Gaz Kuzey Amerika’nın En Büyük Enerji Kaynağı Olacak!

Genel merkezi Norveç’te bulunan risk yönetimi firması bugünkü açıklamasında, doğal gazın petrolü geçerek Kuzey Amerika’nın en büyük enerji kaynağı olacağını söyledi.

ABD ve Kanada’daki enerji talebinin önümüzdeki aylarda azalmaya devam edeceğini söyleyen risk yönetimi şirketi, bunun nedenini taşımacılık sektöründeki verimliliğin artmasının Kuzey Amerika’nın petrole bağımlılığını azaltması olarak açıkladı. Bu arada Brent ham petrolün Pazartesi günü sabah saatlerinde 77.64 dolar seviyesinde işlem görürken, ABD’nin Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün fiyatı 68.43 dolar seviyesinde gerçekleşti.

Norveç merkezli risk yönetimi şirketi, doğal gazın petrolü devirerek Kuzey Amerika’nın en büyük enerji kaynağı olacağı öngörüsünde bulundu.

DNV GL CEO’su olan Remi Eriksen Doğal Gaz Petrolü GeçecekBunun gerekçesini ise taşımacılık sektöründeki verimliliğin dramatik bir şekilde artmasına bağlı olarak ABD ve Kanada’daki enerji talebinin önümüzdeki aylarda azalmaya devam edecek olması şeklinde açıkladı. “Petrol bu sene Kuzey Amerika’nın birincil enerji kaynağı olarak devrilecek” yorumuyla dikkat çeken DNV GL, doğal gaz ve elektrifikasyonla birlikte bölgenin enerji geleceğinin yeniden şekillendirileceğini kaydetti.

Enerji verimliliğinin GSYH’deki büyümeyi geride bırakacağını öne süren şirket, bunun enerji talebinin zirveye ulaşması anlamına geleceğini aktardı.

Risk Yönetimi Şirketine Göre Doğal Gaz Petrolü DevirecekDNV GL’nin grup başkanı ve CEO’su olan Remi Eriksen; “taşımacılık sektöründeki teknolojide büyük bir değişiklik olacak, bu değişim yalnızca yollarda değil denizde de görülecek” sözlerini kullandı. Şirketin yayınladığı ayrı bir raporda da; “doğal gaz bu yıl petrolü devirerek bölgenin en büyük ve yegane enerji kaynağı olma yolunda ilerlerken, 2050 yılına kadar dominant kaynak konumunu koruyacak” dendi.

ABD ve Kanada’daki enerji talebinin 2050’ye kadar %43 oranında azalacağını öngören şirket, ekonominin üretime daha az bağlı olduğunu ve elektriğin daha büyük rol oynadığına dikkat çekti.

Norveç Merkezli Risk Yönetimi Şirketi Doğal Gaz YorumuÖte yandan ilgili haberde, dünyanın en büyük petrol firmalarının petrol talebinin zirveye çıkma potansiyeli konusunda farklı görüşlere sahip olduğu fakat talepte zirveye çıkılsa bile yeni varillerin geliştirilmesi için trilyonlarca dolar yatırım yapılması gerektiği hatırlatıldı.

Ham Petrol Fiyatlarındaki Anlık Değişimler için Tıklayın!

Örneğin, dünyanın en büyük petrol şirketi Exxon Mobil dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin iklim değişikliğinin etkisini azaltmak için önlemler almaya karar vermeleri halinde petrol talebinin günde yaklaşık 78 milyon varile düşebileceğini söylemişti. Shell petrol talebinin önümüzdeki 10 yılın sonuna kadar zirveye ulaşacağını tahmin ederken Londra merkezli BP bunun 10 yıl sonra gerçekleşeceğini öngörmüştü.

OPEC ise dünya petrol tüketiminin bu yıl sonunda 100 milyon varil seviyesine ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Bu arada, IEA ise petrol talebinin 2040 yılına kadar günde 105 milyon varile çıkabileceğini söylemişti. Brent ham petrol Pazartesi günü sabah saatlerinde % 1.1’lik artışla 77.64 dolar seviyelerinde işlem görürken, WTI petrol de % 1 yükselerek 68.43 dolar seviyesinde gerçekleşti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum