Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Doğal Gaz Fiyatları 2 Aydır İlk Kez 2,42 Dolara Geriledi

Yüzde 4’e varan kayıplar yaşayan doğal gaz fiyatları, hava koşullarına ilişkin artan beklentilerle 2,42 dolara kadar geriledi.
Doğal Gaz Fiyatları 2 Aydır İlk Kez 2,42 Dolara Geriledi

Bugünün en çok düşen emtiaları arasında öne çıkan doğal gaz, TSİ 15:45 sularından sonra serbest düşüşe geçti.

Negatif bölgede seyreden fiyatlar, saat 17:05’te yüzde 4’e yakın ekside 2,44 dolarda hareket etmeye başladı.

Gün içinde 2,42 dolara kadar geriledi. Böylelikle en son 23 Ocak 2021’de gördüğü 2,41 dolar seviyesinden sonra en düşüğünü test etti.

Covid-19’un damga vurduğu Nisan ve Haziran aylarında tarihi düşük 1,52 dolarla tarihi düşük düzeyleri gören doğal gaz fiyatları, TSİ 17:26’da 2,44 dolarda seyretti.
Doğal Gaz 18 Mart
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

18 Mart’ta yaklaşık 2 ayın en zayıf düzeyine gerileyen fiyatları etkileyen sıcak hava beklentileri oldu. Bu da tahmin edilebileceği gibi ısınma talebinde azalmaya yol açacaktı.

Son Enerji Bilgi Yönetim İdaresi (Energy Information Administration) raporunun beklenenden küçük geri çekilme göstermesi de etkili oldu.

Doğal gaz, ABD’nin Perşembe günkü envanter raporu öncesinde Çarşamba günü düşmüştü. Rapora göre ABD ham petrol stokları 12 Mart 2021 tarihinde sona eren haftada 2.396 milyon varil arttı.

Önceki haftada 13,798 milyon artış olurken beklentiler 2,964 milyon yönündeydi. Bu arada benzin stokları 0,472 milyon varil artarak 2,996 milyon varil düşüş beklentisini rahatlıkla geride bıraktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum