Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz Desteği Milyonlarca Liralık Ödemeyle Başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı. İhtiyaç sahibi haneler için başlatılan doğal gaz tüketim destek uygulamasında ödemeler başladı. Detaylar haberde;
Doğal Gaz Desteği Milyonlarca Liralık Ödemeyle Başladı!
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi hanelere yönelik doğal gaz tüketim destek ödemeleri başladı.

Bakan Yanık, açıklamasında doğal gaz tüketim desteğine başvuruların 18 Şubat tarihi itibarıyla başladığını anımsattı.

O dönemde Derya Yanık, ödemelerin Mart ayı içerisinde yapılacağını söylemiş ve iki dönemlik belirlenen destek tutarının 450 TL – 1.150 TL arasında değişeceğini aktarmıştı.

Doğal Gazda Tüketim Desteği Ödemeleri Başladı

Yanık, konuyla ilgili olarak başvuruda bulunan ve talepleri onaylanan 230 bin haneye senelik desteğin ilk taksiti kapsamında toplam 80,5 milyon lira destek verdiklerini dile getirdi.

Bununla birlikte başvuruların e-Devlet sistemi üzerinden devam ettiğini ve başvuru süreci tamamlanan hanelere ödemelerin süreceğini ekledi.

İhtiyaç sahibi olan, doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğalgaz abonesi bütün vatandaşların destekten yararlanabildiğini anımsattı.

Isıl harita baz alınarak belirlenen 450 TL – 1.150 TL aralığındaki destek tutarında ödemelerin iki taksit şeklinde yapıldığını söyledi. Yanık’ın açıklamasına göre ödemesi yapılan ilk taksit tutarı bölgelerin mevsimsel durumuna göre 225 ile 575 lira arasında değişecek.

Destekten faturalının yanında ön ödemeli sayaç kullanan hanelerin de yararlanabildiğini şöyle açıkladı:

“Vatandaşlarımız, e-Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak.”

Sağlık raporu bulunan kronik hastalara veya hayatlarını cihaza bağlı sürdüren vatandaşlara ek ödeme yapacaklarını da anımsattı. Buna göre hastaların yaşadığı hanelere yüzde 5 ek ödeme yapılacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu