Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz 5,10 Dolarla 3 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Doğal gaz vadeli işlemleri, bugün sert düşerken 5,10 dolara kadar geriledi.
Doğal Gaz 5,10 Dolarla 3 Haftanın Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Enerji krizi endişeleriyle 6,52 dolara kadar tırmanan doğal gaz fiyatları, rekorun ardından yaşanan olumlu gelişmelerle geriledi. Cuma günü 5,42 dolarda kapanış yapan doğal gaz CFD’si, Ekim ayının üçüncü haftasına 5,25 dolarla düşük başladı. Gün içinde dalgalanırken 5,36 en yüksek seviyesi oldu.

TSİ 14.17’de yüzde 1,8 ekside işlem gören doğal gazın hareket aralığı 5,10 – 5,36 dolar oldu.
Doğal Gaz 5,10 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gün içi düşük seviye, doğal gazın 24 Eylül’den bu yana kaydettiği en zayıf değer oldu. Düşüşün sürmesi durumunda ilk teknik destek 5,15 dolardayken yükseliş durumuna ilk teknik direnç 5,41 dolar oldu.

Son zamanlardaki düşüş seyir, hava ve Rusya olmak üzere başlıca iki faktörle yönlendirildi. Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin, fiyatlardaki artışı “spekülatif çılgınlık” olarak değerlendirirken Avrupa’ya daha fazla gaz ihraç edeceğini açıkladı.

Aynı zamanda ılıman hava koşullarının bir süre daha devam edeceği belirtildi.

Ekim ayının geri kalanında ABD’de ılıman hava nedeniyle talebin düşeceği tahmin edilirken önde gelen Çinli enerji şirketlerin, uzun vadeli sıvılaştırılmış doğal gaz tedarikini güvence altına almak için ABD’li ihracatçılarla görüştüğü söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu