Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SpeedKore Ellerinde Demon’dan Fazlası olan Dodge Charger!

Amerikalı modifiye şirketi SpeedKore, özel bir kişiye binli beygirlerde yolda delirecek bir Charger geliştirmiş.
SpeedKore Ellerinde Demon’dan Fazlası olan Dodge Charger!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerikan performans firması SpeedKore, yine karşımıza hayranlıkla izleyeceğimiz bir spor otomobil çıkardı. SEMA Show’un beklenen şirketlerinden olan SpeedKore en son fuara 1.400 ps’lik Dodge Demon’u getirmişti. Gücün sınırlarını sürekli yukarıya taşıyan şirket, Charger modifiyesi sonrasında aracı, Şeytan’ı yerinden edecek beygirlere ulaştırmayı başarmış. Nasıl bu kadar bir aracı vahşi yapabiliyor diye kendimize sorduğumuzda yaptıkları adına birkaç geliştirme cevabı yeterli oluyor.

Amerikalı, Dodge Charger’ı bütünüyle ele alarak dış tasarım oynamasından motorun bolca beygirli modifiyesine kadar kapsamlı bir projeyi bizlere gösterdi. Özellikle ünite kısmında yükseltmeleri yaparken ne kadar çok zor işler yapıldığını göreceksiniz. Yazılım, parçalar ve o parçaların işe yarayıp yaramayacağı, öyle kolay değil. Gelin SpeedKore Charger‘ına beraber bakalım.

Charger her ne kadar Demon’un iki katı güce sahip olsa da onun güç kaynağı ile besleniyor.

SpeedKore Dodge Charger 1525 Beygir MotoruSiyah modifiyeli Charger’ın kaputunun altında 6.2L V8 motor bulunuyor. Merakta bırakmadan sizlere bu aracın SpeedKore geliştiricileri tarafından 1.525 beygire getirildiğini söyleyelim. Peki standart gücünün çok fazlasını bir araca ürettirmek kolay bir iş mi?

Tabi ki hayır. SpeedKore 1.525 beygiri tam randımanlı almak için sistemi iki turboşarj ile destekledi. İkiz turbolar yine de binli ps’leri almak için yeterli değil. Motora özel Thitek başlıkları getirilmesi sonrası yeni enjektörler ve özel bir egzoz sistemi ilde desteklenmiş. Ayrıca MagnaFlow Competition Serisi aracın üzerinde umursamaz bir tavırda duruyor.

Yukarıda anlattığımız ünite geliştirmesi haricinde güçlendirici bir kontrol cihazı ve üçlü pompa yakıt sistemi ilavesi yapılmış. Asıl ilginç olsan ise Charger’ın 4×4 AWD’ye dönüştürülmesi. Motorun yüksek gücü 4 tekerleğe Hellraiser Performance aktarım sistemiyle gönderiliyor. Oradan da karbon fiber tahrik parçaları üzerinden canavarın kauçukları çevriliyor.

GCM Yatırım Banner
Motor sonrası Charger’ın gövdesi de aşırıya kaçmadan modifiye edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu tip modifiye sonrasında bir aracın çok abartılı şekillere getirildiğine şahit olsa da SpeedKore orta seviyede gitmeyi tercih etmiş. Charger genişletilmiş gövde kiti ile ellenmiş karbon tampon ve kalın çamurluk kemerleriyle şirketin ne anlatmak istediğini çözebiliyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
SpeedKore’nin Dodge Charger EVO’su SEMA Show’a Damgasını Vuracak!

Yan eteklerin eklenmesi yanı sıra kaput gücü belli eden karbon fiber ile değiştirilmiş. Uygun difüzör ve spoiler de geliştirmeye dahil edilmiş. Araba, 65. yaş günü hediyesi olarak kardeşine verecek olan Alex Palermo tarafından yaptırılıyor. Kardeşi bolca dumanlı gitsin diye yürüyen kısmına Mickey Thompson ET Street lastikleri dahil edilmiş. Sonuç olarak Amerikalı SpeedKore mühendisliğini yine belli ediyor ve yine bir şölen havası oluşturuyor!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.