Yatırım yapmaya başla!

İki Gücün Bir Araya Getirilişi: “1969 Dodge Charger Hellcat Bumbera”

Araç geliştirme ustası Bumbera Performance'ın Dodge Charger yenilemesi...
İki Gücün Bir Araya Getirilişi: “1969 Dodge Charger Hellcat Bumbera”

Muscle car otomobillerinin en bilindik gücü, Dodge’nin 1966 yılında asfalta çıkardığı Charger modelidir. İlk nesil bazı deneme yanılmalarla birlikte Chrysler’ın B platformunda üretime alındı. Gövdesi, gürültülü motor tiplerini kaldıracak şekilde dizayn edilerek, Amerikan halkının Mustang gibi vazgeçilmezleri arasına girecekti.

1987 yılında duran üretim 2006 yılında yeniden başlatılmış olsa da kesinlikle eski tadını vermeyecekti. Madem gerçek Charger eskide kaldı diyen Bumbera Performance, onu 52 sene öncesine götürerek her noktasını sıfırladı. Gelin bu mükemmel çalışmaya beraber bakalım!

Bumbera Performance, hayal ötesi bir muscle ortaya çıkarmış.

Dodge Charger Modifiye Bumbera Performance

Şirket “dört tekerlekli her şeyi tamir edebiliriz, yenileyebiliriz ve onara biliriz” sloganıyla birlikte, Dodge Charger’ı söylenen maddelere göre yapmış!

Kahve tonlarındaki süper Amerikan büyüleyici duruyor.

Dodge Charger Modifiye Bumbera Performance Ön Görünüm

Eski kaportası en başta tamamen soyulup taşlama işlemine tabi tutulmuş. Kullanılmayacak kadar kötü parçalar yenilenmiş. Atölyesine alınan Charger’ın özel bir tonla birlikte birçok kat atılarak boya işlemi tamamlanmış.

Bumbera’nın yetenekleriyle ortaya çıkartılan Dodge efsanesi pahal biçilemez duruyor.

Dodge Charger Modifiye Bumbera Performance Profil

Pürüzsüz bir işçilikle yola çıkan modifiye şirketi, Charger’a devasa 20 inç krom jantlar yerine daha mütevazi 5 kollu bir jant düşünmüş. Kısaca klasik arabanın ruhuna müdahale edilmek istenmemiş.

Parlak kromla gövde rengi uyumlu olmuş!

Dodge Charger Modifiye Bumbera Performance Üst Görünüm

Orijinal tamponun parlak yapısı, cam çerçeveleri ve jantlara kadar getirilmiş. Asıl güzel olan ayrıntı ise arka tekerleklerin hemen önünden çıkartılan egzoz uçları.

Resimleri yayınlanmasa da Charger’ın orijinalliği iç mekanda bozulmuş.

Dodge Charger Modifiye Bumbera Performance Arka Görünüm

Bumbera Performance klasik aracı baştan yaparken günümüz yeniliklerinden mahrum bırakmamış. Klima ve bilgi eğlence sistemi Charger donanımlarına eklenmiş. Bence oylama yapılsa ilk halinde kalması tercih edilirdi!

Asfalta kalıcı iz bırakmak isteyenler buraya!

Dodge Charger Modifiye Bumbera Performance Motor

Challenger’ın Cehennem Kedisi’nin gücü Charger’a aktarılmış. 6.2L Hellcat V8, 707 hp ve 881 nm tork ile görev alacak.

Yapılan en büyük değişimlerden birisi de arka tekerleklere güç aktarımlarının 8 ileri otomatik şanzımanla yapılacak olması. Bumbera Performance’ın dış – iç yenileme, motor ve bir kaç kalem ekstra işlemlerin maliyeti sorulduğunda tam bir cevap vermese de ortalama 100 bin ile 250 bin dolar arasında olacağını söyledi.

Charger hakkında son bir bilgi verecek olursak; güzel muscle carın direksiyonuna New Orleans basketbol takımı oyuncusu Solomon Hill‘in oturacağı söylendi. Herhalde oyuncunun boyu hesaplanmıştır…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum