Yatırım yapmaya başla!

Yurt İçinde DOAS, ULUSE, CCOLA ve ISGYO Satışı, MAVI Bilançosu ile Yurt Dışından Microsoft

DOAS satış yaptı, ULUSE satışı üzerine görüşmeler takip ediliyor. Özgörkey CCOLA satarken, İş Bank ISGYO aldı ve Microsoft yeniden liderliği kaptı
Yurt İçinde DOAS, ULUSE, CCOLA ve ISGYO Satışı, MAVI Bilançosu ile Yurt Dışından Microsoft

Yurt içi şirket gelişmeleri ve hisse senetleri yansımaları bazlı trafiğin yoğun olduğu bir gündeyiz. D-Auto Suisse SA satışını tamamladı. Doğuş Otomotiv bağlı ortaklığı İsviçre’deki Porsche ve Bentley yetkili satış ve servisi D-Auto Suisse SA’nın satışını 4.4 milyon CHK değerle tamamladığını duyurdu.

Satış tutarı Doğuş Otomotiv’in son açıkladığı mali tablolarındaki hasılatına oranı %0.175 olarak gerçekleşti. Gelişmenin Doğuş Otomotiv’in faaliyetlerine önemli bir etkisinin olması beklenmemekte. 

DOAS %1.72’lik değerlenme ile 4,74 TL/P’den fiyatlanıyor. Haftalık ve aylık değişiminde değer sırası ile %9.47 ve %12.06 değer kazanan kağıt 52 haftalık değişiminde -%31.83’lük bir fark kaydediyor.

HSBC, Doğuş Otomotiv için fiyat hedefini 5,3 TL/P’den 5,00 TL/P’ye indirirken, tavsiyesini “TUT” olarak güncelledi.

ULUSE Satışında 300 Milyon $ Bedel Konuşuluyor

ULUSE 300 Milyon $'a SatılabilirGörüşmelerinin sürdüğü açıklamasını ve KAP duyurularını dün kaleme aldığımız Ulusoy Elektrik’i Amerikan şirketi Eaton (haber akışında yer alan gelişmelere göre), 300 milyon $’a satın almak için görüşüyor. Haber çıktığı zaman Ulusoy Elektrik’in piyasa değeri 218 milyon $’dı. Satın alım bedeli hissenin piyasa değerinin %38.0 üzerinde. Gelişme potansiyel olumlu olarak değerlendirilebilir. (Gelişmeye dair resmi bir açıklama bulunmamakta.)

ULUSE bugün sabah seansında %1.71 değerlenme ile 15,47 TL/P’den işlem görüyor. Hissenin 52 haftalık değişiminde %90.41’lik bir değerlenme kaydedilirken, yıllık tepe noktasında 17,20 TL/P ve dip noktasında ise 7,30 TL/P seviyeleri gözlemlendi.

Özgörkey 150K CCOLA Sattı

Özgörkey Holding CCOLA Hisse Satışını DuyurduÖzgörkey Holding dün 28,24 TL/P fiyattan 150.000 CCOLA hissesinin yaklaşık 4.24 milyon TL bedelle satış işlemini gerçekleştirdi. Satılan hisseler son 1 aylık ortalama günlük işlem hacminin %16.00’sına ve toplam hisse sayısının %0.06’sına tekabül etmekte. Satış işleminden sonra Özgörkey Holding’in Şirket’teki payı 2.85%’e düşmüştü.

Hissede görülen satış işlemi devam ederse, yansımasında satış baskısı olarak reaksiyon gözlemlenebilir. CCOLA %0.57’lik bir primlenme kaydederek 28,28 TL/P’den işlem görmekte.

MAVI 3. Çeyrek Bilanço Beklentisi Dar Net Karı İşaret Edebilir

3Ç18'de Mavi Beklentileri ve Hisse GelişmesiMavi bu akşam 3. çeyrek sonuçlarını açıklayacak. Mavi’nin ekonomideki yavaşlama sinyallerine rağmen güçlü büyümesini ve operasyonel karlılığını devam ettirmesi beklenebilir. 

Buna paralel şirketin 3Ç18 FAVÖK’ünün büyüme gerçekleştirmesini beklenebilir.. (Piyasa beklentisi 130 milyon TL yorumlanıyor.). 3Ç18 net karının ise artan finansman ve kur farkı giderleri nedeni ile baskı altında kalmasını gözlemlenebilir. Buna bağlı, şirketin yıllık bazda daralmaya işaret edebilir. (Piyasa beklentisi 43 milyon TL yorumlanıyor.).

MAVI %0.82 değerlenme kaydetti ve 37,00 TL/P’den işlemlerine devam ediyor. Hisse 52 haftada -%27.85 değişim gösterirken haftalık farkında %7.50’lik değer kazandı.

İş Bank ISGYO Alımına Devam Ediyor

İş Bankası Yeniden ISGYO Hissesi Aldıİş Bankası ISGYO hisse alımına devam ediyor. 0,96-0,97 TL/P fiyat aralığında 1.500.000 TL nominal değerli ISGYO hissesi aldığını duyurdu. Bu alım ile birlikte İş Bankasının İş GYO içindeki toplam payı %45.52’ye yükseldi.

ISCTR %1.69 değerlenme ile 4,22 TL/P’den ISGYO ise -%1.03 değer kaybı ile 0,96 TL/P fiyatından işlem görmekte.

Microsoft Dünyanın En Değerli Şirketi Ünvanını Tekrar Geri Aldı

Apple Dünyanın En Değerli Şirketi Ünvanını İade EttiÇarşamba gününde Wall Street piyasasında işlem gören Microsoft hisseleri %3’ün üzerinde değer kazandı. Hisseler pay başı 110,99 $ seviyelerine kadar yükseldi. Şirketin toplam piyasa değeri hisselerinde görülen değerlenme ile 850 milyar $’a ulaştı. 

Microsoft kaydettiği değerlenme ile Apple’ın 845 milyar $’lık piyasa değerini 2010 yılından sonra tekrar aştı ve dünyanın en değerli şirketi ünvanını geri aldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum