Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ditaş Hisseleri MESS-TMS Toplu İş Sözleşmesine Tepki Vermedi

Ditaş hisseleri, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile Türk Metal Sendikası arasında imzalanan anlaşmaya tepki vermedi. Detaylar haberde;
Ditaş Hisseleri MESS-TMS Toplu İş Sözleşmesine Tepki Vermedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Metal Sendikası’nın grev kararı aldığı fabrikalardan biri olan Ditaş, MESS ile Türk Metal Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi anlaşma tutanağının imzalandığını açıkladı.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik Anonim Şirketi, üyesi olduğu metal iş kolundaki işveren sendikası Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında 01.09.2021 – 31.08.2023 dönemini kapsayan Grup Toplu İş Sözleşmesi Anlaşma Tutanağı’nın imzalandığının MESS tarafından bildirildiğini duyurdu.

Ditaş kodlu hisse senetleri, 24,90 liralık kapanış fiyatının ardından yeni haftaya yatay başladı.
Ditaş Hisse KAP Açıklama
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Öğlene doğru yönünü yukarı çeviren hisseler 25,70 Türk lirasına kadar çıkıp burada karşılaştığı dirençle kazançlarının bir kısmını verdi.

TSİ 16.33’de yüzde 0,72 artıda fiyatlanırken seans içi aralığı 24,68 – 25,70 TL oldu. Aşağı yönlü hareket durumunda izlenecek ilk teknik destek 24,62 TL’yi gösterirken ikinci destek 24,10 TL oldu.

Yukarı yönlü hareket durumunda 25,64 TL ilk direnç seviyesine işaret etti. Hisselerin fiyat performansına bakıldığında haftalık bazda yüzde 1’e yakın değer kaybederken aylık yüzde 3,3 değer kaybettiği görüldü. Yıllık bazda ise yüzde 87 artış ile ciddi yükseliş yaşadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın