Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ditaş 30 Haziran İtibarıyla Finansal Raporlarını Solo Açıklayacak

Ditaş, konsolide olarak açıkladığı finansal raporlarını 30 Haziran itibarıyla solo olarak açıklamaya başlayacağını duyurdu.
Ditaş 30 Haziran İtibarıyla Finansal Raporlarını Solo Açıklayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik Anonim Şirketi (Ditaş) bugün faaliyet raporlarının açıklanma şekliyle ilgili bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımladığı duyuruda Ditaş, raporların 30 Haziran dahil olmak üzere artık solo açıklanacağını söyledi.

Şirket, 16 Haziran 2021 tarihli bağlı ortaklığın kapatılması başlıklı özel durum açıklamasına bağlı olarak bu kararı aldı. Daha önce konsolide açıklanan finansal raporların, bu ayın sonundan itibaren solo olarak açıklanacağını ifade etti.

Ditaş dünkü KAP bildiriminde 21 Mayıs 2020’de başlattığı tasfiye sürecine istinaden Rusya’daki doğrudan bağlı ortaklığı D-Stroy Ltd’nin kapatıldığını duyurmuştu. Tasfiye işlemlerinin tamamlanarak şirketin faaliyetlerine son verildi.

Ditaş hisseleri (DITAS) açıklamanın geldiği sıralarda %0,66 oranında yükselişle 15,19 liradan işlem gördü.
Ditaş Hisseleri %0,46 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde en düşük 14,78 lirayı gören hisseler, günü 15,09 liradan tamamlamıştı. Bugüne ise 15,13 liradan hafif artıda başlayan hisseler, ilk saaatlerde 15,28 liraya kadar yükseldi. Ancak buradan hafif değer kaybederek, TSİ 15:05 sularında %0,46 oranında yükselişle 15,16 liradan alıcı bulmaya başladı.

Ditaş hisselerinde aşağı yönde 14,84 ve 14,68 lira seviyeleri takip ediliyor. Yukarı yönde ise 15,22 ve 15,44 lira seviyeleri direnç noktası olarak görev yapıyor.

Hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansını incelediğimizde ise haftalık %12,12 değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %17,85 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta 134,74 değer kazanmış durumda. Hisseler 1 yılın en yüksek seviyesini 22,29 lira ile 11 Şubat 2021 tarihinde kaydetmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu