Yatırım yapmaya başla!

Disney Plus’a COVID-19 Etkisiyle Nisan Ayında 4 Milyon Yeni Abone Katıldı

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan yayın servisi Disney Plus, kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor.
Disney Plus’a COVID-19 Etkisiyle Nisan Ayında 4 Milyon Yeni Abone Katıldı

Son yıllarda çevrimiçi servislerin kendi alanlarında büyük ilgi gördüğüne tanık oluyoruz. Film, dizi ve belgesel içerikleri ile öne çıkan platformlar arasında akla ilk olarak gelen hiç kuşkusuz Netflix olmakta. ABD’li yayın servisi geçtiğimiz günlerde ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirketin açıkladığı ilk çeyrek verilerinde Corona virüsünün olumlu etkisini görmek mümkün.

Netflix’in yılın ilk çeyreği itibarıyla toplam abone sayısı 183 milyona bulaştı. Yayın servisinin elde ettiği bu başarı sonrası geçtiğimiz yıldan bu yana yeni rakipler kazandığı biliniyor. Disney Plus ve Apple TV+ son dönemde Netflix’in karşısına çıkan platformlar olarak dikkat çekiyor.

Özellikle dünyanın en büyük film şirketlerinden biri olan Disney’in kurmuş olduğu yayın servisi, ABD’de ve Avrupa’da kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde 2020’nin ilk çeyreği sonrası yapılan açıklamada Disney Plus’ın kullanıcı sayısının 50 milyon barajını aştığı belirtilmişti. Gelen son haberler Disney Plus’ın büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

Disney Plus Yükselişini Sürdürüyor

Disney Plus Yükselişini Sürdürüyor

Corona virüsünün dünya genelinde yaygınlaşması ile beraber dijital servislerin abone sayısında büyük bir artış yaşandığı görülüyor. Bu artıştan Disney Plus’ın da nasibini aldığını söyleyebiliriz. Dünyanın dört bir yanında sosyal hayat durma noktasına geldi ve insanlar evlerine kapanmak durumunda kaldı.

Son verilere göre Disney Plus’ın toplam abone sayısı 54 milyona çıktı. Bu da Nisan ayı içerisinde platformda 4 milyon yeni kullanıcının abone olduğunu gösteriyor. Disney Plus’ın kısa süre içerisinde ulaştığı kullanıcı sayısı ile Netflix’in toplam abone sayısının 3’te birini geçtiği görülüyor. Şirketin Marvel, Star Wars ve Pixar gibi dev stüdyoların yapımlarının sahibi olması, bu artışa zemin hazırlıyor.

Disney’in Büyüme Beklentisi Yüksek

Disney’in Büyüme Beklentisi Yüksek

Disney’in yayın servisini ilk tanıttığı dönemde beş yıl içerisinde toplam abone sayısının 60 ila 90 milyon seviyesinde olacağını tahmin ediyor. Şirket aynı zamanda Hulu’nun da sahibi ve bu servis son bir yıl içerisinde 1.7 miyon yeni abone kazandı. Hulu’nun toplam kullanıcısı ise 32 milyon seviyesinde.

Disney CEO’su Bob Chapek, Hulu’nun geleceğine yönelik yaptığı açıklamada, “Nakit durumu ve genel faaliyetlerimize dair belirsizlik göz önüne alındığında, Hulu’ya uluslararası herhangi bir yatırım yapmak için kısa vadeli bir planımız bulunmuyor” diye konuştu.

Disney Plus’ın önümüzdeki süreçte Netflix, Amazon, Apple TV Plus ve HBO Max gibi rakiplere karşı yeni stratejiler geliştirmeye devam ettiği belirtiliyor. Disney Plus 12 Kasım 2019’da ilk olarak ABD, Kanada ve Hollanda’da hizmete sunuldu. Daha sonrasında ise Avustralya, Yeni Zelanda ve Batı Avrupa ülkelerinde kullanılabilir hale geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum