Yatırım yapmaya başla!

Disney Plus’ın Kullanıcı Sayısı 50 Milyon Barajını Aştı

Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Disney Plus’ın kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor.
Disney Plus’ın Kullanıcı Sayısı 50 Milyon Barajını Aştı

Son yıllarda internetin ve mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber dijital platformların hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Film, dizi ve belgesel içerikleri ile öne çıkan yayın servisleri de kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Bu amaca hizmet eden başlıca yayın platformu olarak Netflix’i gösterebiliriz. Son dönemde Netflix’in karşısına yeni rakiplerin çıktığı biliniyor. Geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında Apple TV+ ve Disney+ servisleri bu rekabete ortak olmuştu.

Disney+ yayınına Kasım ayında başladı ve kısa sürede kullanıcı sayısını hızla artırmaya başladı. Son dönemde COVID-19 salgını nedeniyle insanların büyük bölümü evlerime kapanmış durumda ve bu durum dijital yayın servislerinin de büyük ilgi görmesine neden oldu. Bu ilgiden Disney Plus servisi de nasibini almış görünüyor. Yayın servisinin abone sayısı hızla artmaya devam etti ve 50 milyon barajını aşmış oldu.

Disney Plus’a İlgi Büyük

Disney Plus’a İlgi Büyük

Disney’den yayın servisine dair Şubat ayında yapılan açıklamada abone sayısının 28 milyona ulaştığı duyurulmuştu. Aradan geçen zaman içerisinde bu sayı katlanarak artmaya devam etti. Bu süreçte platform yeni ülkelerde de kullanıma sunuldu. İlk çıktığında ABD’de sunulan platform sonrasında İngiltere, Hindistan, İtalya, İspanya, Avusturya ve İsviçre gibi ülkelerde de kullanılabilir duruma geldi. Hizmetin yaygınlaşması ile beraber yayın servisinin kullanıcı sayısının 50 milyona ulaştığı açıklandı.

Yayın servisi Fransa’da sunulacaktı ancak bant genişliği endişeleri nedeniyle hükümet tarafından ertelenme kararı alınmıştı. Şirketin pazarın hakimi durumdaki Netflix ile halen arasında büyük bir fark mevcut. Netflix’in dünya genelinde kullanıcı sayısının 167 milyondan fazla olduğu biliniyor. Diğer taraftan Hulu’nun ise 30 milyon abonesi bulunuyor.

Disney Yatırımların Karşılığını Alıyor

Disney Yatırımların Karşılığını Alıyor

Şirketin tüketici içeriklerinden sorumlu yöneticisi Kevin Mayer, gelinen noktaya dair yaptığı açıklamasında, “Disney Plus’ın dünya genelinde milyonlara ulaşmasından dolayı gerçekten mutluyuz. Bunun önümüzdeki dönemde Avrupa’da sürdüreceğimiz; Japonya ve Latin Amerika’ya taşıyacağımız genişleme planımız için önemli olduğunu düşünüyoruz. Muhteşem hikayeler insanların modunu yükseltir. Disney Plus’la çok sayıda kişiye neşe ve iyimserlikle dolu muhteşem bir eğlence yaşatabildiğimiz için mutluyuz.” ifadelerine yer verdi.

Disney bünyesinde Marvel ve Star Wars evrenine dair yapımlar yer alıyor. Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Karlar Ülkesi 2 ve Onward gibi beklenen yapımların yayın tarihi öne çekilmişti. Disney Plus şu an için ülkemizde kullanılabilir durumda değil. Önümüzdeki aylarda yayın servisinin Türkiye’de hizmet vermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum