Yatırım yapmaya başla!

Disney+’ın Gelecekte Netflix’e Ciddi Rakip Olabileceği Düşünülüyor

Kısa zaman önce Disney+’ın yayın hayatına başlaması ile beraber servisle ilgili geleceğe yönelik tahminler yapılmaya başlandı.
Disney+’ın Gelecekte Netflix’e Ciddi Rakip Olabileceği Düşünülüyor

Günümüzde farklı kullanım amaçlarına yönelik çevrimiçi servislerin hızla yayınlaştığına tanık oluyoruz. Film ve dizi platformu olarak son yıllarda Netflix’in büyük bir yükseliş içerisinde olduğu biliniyor. Ülkemizde de son derece popüler olan platform dünya genelinde kendi pazarının büyük bölümünü elinde tutuyor. Netflix’in elde ettiği bu başarı başka şirketlerin de kendi platformunu geliştirerek rekabet etmek istediği görülüyor. Bu rakipler arasında son dönemde Apple TV+ ve Disney+ adından söz ettirmeye başladı.

Rakiplerin artması ile beraber analister pazarın gelecekte nasıl şekilleneceğine dair tahminlerde bulunuyor. Kimi uzmanlara göre Disney+ ileride Netflix’in karşısına ciddi bir rakip olarak çıkabilir. Tersi olarak Netflix’e kimsenin yaklaşamayacağını düşünenler de mevcut. Netflix CEO’su Reed Hasting’in geçtiğimiz günlerde Disney+ için yaptığı açıklama da bu durumla ilgili oldukça dikkat çekmişti. Hasting, Disney+’dan çok şey öğrenecekleri rakipleri olarak söz etmişti.

Netflix’te Üyeliğini Sonlandıranlar Araştırıldı

Netflix’te Üyeliğini Sonlandıranlar Araştırıldı

ABD merkezli yayın platformu Netflix kullanıcı sayısını hızla artırıyor ancak araştırmalar üyeliğini sonlandıran çok sayıda kullanıcı olduğunu da gösteriyor. Yapılan son araştırma üyeliğini sonlandıran kullanıcılar üzerinde yapıldı. Kişilere Netflix aboneliğini kapatmalarına dair sorular soruldu. 1000 kişi üzerinde yapılan araştırmada en çok öne çıkan nedenler arasında platformun fiyatının artması ve içeriklerin azalması yer alıyor.

Aboneliğini sonlandıran kullanıcıların büyük bölümü Netflix’i bir yıldan fazla kullandığını söylüyor. Bu kitleyi 7 ile 12 ay arasında hizmeti kullanıcılar takip ediyor. Hesabını kapatan her 4 kişiden 1’i Netflix aboneliğini tekrar aktifleştirmeyi düşünmediğini belirtiyor. Bir kısım kullanıcı hesabını yeniden açacağını söylerken büyük bölümü ise bu konuda kararsız. Çevrimiçi yayın platformunun son dönemde popüler diziler Friends ve The Office gibi yapımları kaptırmasının memnuniyetsizlik yarattığı görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde fiyatlara yapılan zam kullanıcıların platformun pahalı olduğunu düşünmesine neden oldu. Yayın hayatına başlayalı sayılı günler olan Disney+’ın içerik sayısı olarak Netflix’in epey gerisinde olduğu belirtiliyor. Platformun içerik sayısını artırması ve uygun fiyat ile kullanıcıların karşısına çıkması Netflix’ten buraya kaymalar yaşanmasına neden olabilir. Netflix cephesinde ise The Witcher ve The Crown dizisinin 3. sezonu büyük beklenti yaratan yapımlar olarak öne çıkıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum