Yatırım yapmaya başla!

Disney+ ABD Pazarında Netflix Kullanıcılarını Kendisine Çekiyor

Disney+’ın yayın hayatına başlaması ile beraber ABD’de Netflix kullanıcılarını çektiği belirtiliyor.
Disney+ ABD Pazarında Netflix Kullanıcılarını Kendisine Çekiyor

İnternetin ve mobil cihazların kullanım oranının hızla artması yeni platformların hayatımıza girmesine neden oldu. Çevrimiçi servisler kullanıcılara sunduğu ücretli hizmetler ler milyonlarca kişiye ulaşıyor. Yayın platformları ise bu alanda başı çekiyor diyebiliriz. Sektörde en yüksek pazar payına sahip olan Netflix, çok sayıda özgün içerik ile öne çıkıyor. Netflix’in kısa sürede elde ettiği bu başarı başka şirketleri de harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde yayın servisinin karşısına Disney+ ve Apple TV+ gibi rakip platformlar çıkmış ve yayın hayatına başlamıştı.

Bu platformların aktif hale gelmesi ile beraber yeni gelişmeler de yaşanmaya başladı. Marvel’in çatı şirketi olan Disney+, yolun çok başında olmasına rağmen kısa sürede gerçekleştirdiği yükseliş ile dikkat çekiyor. Araştırmalar şirketin özellikle Netflix kullanıcılarını kendisine çektiğini gösteriyor. Platform aradan geçen bir ay gibi kısa bir sürede 22 milyondan fazla mobil aboneye ulaştı.

Netflix Aboneleri Disney+’a Kayıyor

Netflix Aboneleri Disney+’a Kayıyor

Hem Disney+ hem de Netlflix’e yönelik yapılan son araştırmalar kullanıcıların bir platformdan diğerine geçtiğini gösteriyor. ABD’de Netflix’in son dönemde kullanıcı sayısında bir azalma öne çıkıyor. Disney+’ta yaşanan yüksek artış ile beraber bu veriler birleşince ortaya bu sonuç çıkıyor. Disney+ lansman sonrası bir günlük süre içerisinde 10 milyon aboneye ulaşmıştı. Aradan geçen bir aylık süre içerisinde ise şirketin 22 milyon mobil abonesi olduğu ortaya çıktı. ABD’deki Netflix abonelerinde yaşanan düşüş ise Disney+’ın başarısı şeklinde yorumlanıyor.

Cowen & Co tarafından hazırlanan bir rapor, ABD pazarında Netflix’in Disney+’a 1 milyonu aşkın kullanıcısını kaptırdığını belirtiyor. Netflix’in ABD’deki büyümesinin son dönemde durgunlaşması nedeniyle bu değişimin önemli olduğuna dikkat çekiliyor. Disney+’ın toplam kullanıcı sayısının 24 milyona ulaştığı belirtilen raporda, bu kullanıcıların 1.3 milyonunun Netflix’ten geldiği ifade ediliyor.

Analistler Netflix’in pazarda lider olmasına rağmen son dönemde Disney+ ve Apple TV+ gibi güçlü rakiplerin karşısına çıkması ile kan kaybettiğini belirtiyor. Üstelik bu kaybın Netflix’in kendi ülkesi olan ABD’de olması ise dikkat çekiyor. Şirket Avrupa, Asya Pasifik bölgelerindeki gücünü ise korumaya devam ediyor. Netflix’İn ABD’de yaşadığı düşüş karşısına ne yapacağı ise merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum