Yatırım yapmaya başla!

10 Yıl Önce Disney’e 1000 Dolar Yatırsaydınız %660 Getiri Elde Edebilirdiniz!

Medya devi Disney'in hisselerine 10 yıl önce 1000 dolar yatırmış olsaydınız bugün yüzde 660 oranında bir kazancın sahibi olabilirdiniz!
10 Yıl Önce Disney’e 1000 Dolar Yatırsaydınız %660 Getiri Elde Edebilirdiniz!

Disney, geçen hafta yeni video yayın platformunu ve Netflix’in taze rakibi Disney + isimli ürününü duyurdu. Hisse senetleri bu haber ile yüzde 12 oranında yükselerek, 2009 yılının Mart ayından bu yana görülen en iyi gününü yaşadı. Hisseler şu anda 130 dolar civarından işlem görüyor.

Eğer 15 Nisan 2009’da 1000 dolarlık Disney hissesi alsaydınız 15 Nisan 2019 itibarıyla 7600 dolardan fazla kazanç elde edecektiniz.

Disney 10 Yılda 7600 Dolar GetiriCNBC’nin hesaplarına göre de yüzde 660’ın üzerinde bir getirinin sahibi olabilirsiniz. Bu süre zarfında S&P 500 endeksi ise yüzde 240 oranında artış kaydetti. Disney Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Bob Iger, içerik nedeniyle kullanıcı arayüzü ve fiyat nedeniyle akış hizmeti konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Kasım ayının ortasından itibaren yayınlanmaya başlayacak olan Disney +, ayda 6,99 dolar veya yılda 70 dolar civarında bir hizmet bedeline sahip olacak. Disney, “Yıldız Savaşları” imtiyazı da dahil olmak üzere popüler materyallerini sergilemek için platformu kullanmayı planlıyor.

Şirket, 2020’de orijinal içerik için yaklaşık 1 milyar dolar ve 2024 için 2 milyar dolar harcamaya yapmayı bekliyor.

Disney + Yatırım HarcamasıCNBC’nın Mad Money isimli programının sunucusu Jim Cramer, “Buna nasıl dayanamazsınız? Bu makul bir fiyat. İnanılmaz bir kütüphanen var. Bunları hepimiz aldık. Disney’in her mülkünü satın aldım,” diyerek CEO Iger’e mikrofon yöneltti.

Iger ise “Bu şirketi, insanların söyledikleri şekilde bir büyüme stoğuna dönüştürdü. ‘Büyük bir CEO ile kazançlı bir bilanço. Artık riske atmak zorunda değilim,’ insanların düşündükleri bu,” şeklinde cevap verdi.

Bazı analistler, Disney’in hedeflerinin çok yüce olduğuna ve akış servislerinin Amazon ve Netflix gibi büyük oyuncuları rahatsız etmesinin zor olduğunu düşünüyor.

Disney Netflix'i Rahatsız EtmezSuntrust teknoloji analisti Matthew Thornton, “Disney + platformunu, Netflix’e güçlü bir alternatif olarak görmüyoruz. Disney + aile içeriğine sahipken, Netflix platformdaki en çok aranan içeriğin çoğunluğuyla daha geniş bir içerik yelpazesi sunuyor,” dedi.

JP Morgan analisti Doug Anmuth, “Disney + platformunun Netflix’e en rekabetçi akış olacağını düşünmemize rağmen, Netflix’in abone sayıları ve içeriğinin miktarı göz önüne alındığında, Netflix abone sayıları için büyük bir tehdit olarak görmediğimizi kabul ettik,” şeklinde konuştu.

ESPN + yayın hizmetine de sahip olan Disney, hem yeni içerik hem de eski favorilerini sunacak.

Disney, ESPN + Hizmetine Sahip2024 yılına kadar 60 milyon ila 90 milyon aboneye ulaşmayı beklerken, bu abonelerin üçte biri yerli, üçte ikisinin de uluslararası olması öngörülüyor.

Buna karşılık Netflix’in, Şubat ayı itibarıyla 148 milyon abonesi vardı ve bazı analistler bu sayının 2028 yılına kadar 335 milyona çıkacağını tahmin ediyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum