Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dışişleri’nden Almanya’nın Skandal Sözlerine Yanıt!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nden, dün Almanya tarafından yapılan suçlamalara dair açıklama geldi. İşte detaylar;
Dışişleri’nden Almanya’nın Skandal Sözlerine Yanıt!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün, Çarşamba günü Türkiye hakkında söylediği sözler hakkında açıklamada bulundu.

Alman sözcü Martin Schafer’in Türkiye aleyhinde sarf ettiği talihsiz sözlerin esef verici olduğunu söyledi.

Açıklamasında “Alman Sözcünün ülkemizin hava sahasını ihlal eden, anakaramız üzerinden uçuşlar gerçekleştiren ve uçaklarımızı taciz eden taraf Yunanistan olmasına rağmen, ülkemize mesnetsiz iddialar yöneltmesi kabul edilemez.” ifadesine yer vererek, tepkisini koydu.

Almanya’nın ikili ve NATO bünyesindeki Güven Arttırıcı Önlemler toplantılarına yapılan davetlere rağmen bir yıldır icabet etmediğini söyleyen Bilgiç, Ege’de yaşanan son gerginliği bahane ederek bu toplantıları dondurduğunu da anımsattı.

Almanya’nın diyalog ve gerilimin azaltılması için çaba sarf ettiğini iddia ettiğini belirten Bilgiç, “İki müttefik arasındaki anlaşmazlıklarda taraf tutmamaya, başka ülkelerin hukuksuzluğuna alet olmamaya, ayrıca yetkisi ve sorumluluğu olmayan alan ve konularda yanlı yorum yapmamaya bir kez daha davet ediyoruz.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Almanya Dışişleri Sözcüsü Yunanistan Konusunda Türkiye’yi Suçladı

Schafer dün Yunanistan ile Türkiye arasında Ege’de yaşanan sorunlar hakkında açıklama yaptı.

“Yunan hava sahasının Türkiye tarafından ihlali endişe verici” diyen isim, son zamanlarda Türk hükümeti tarafından yapılan açıklamaların bölgede yapıcı bir diyalog için yararlı olmadığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.