Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dışişleri, ABD’deki Vatandaşlarımızı Uyardı: Kalabalıktan Kaçının

Dışişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarını, bugün düzenlenecek organizasyonlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Dışişleri, ABD’deki Vatandaşlarımızı Uyardı: Kalabalıktan Kaçının
HABER GİRİŞ

ABD Büyükelçiliği tarafından geçtiğimiz gün, CHP’nin Maltepe’deki mitingi öncesinde yaptığı “Tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve öldürücü olmayan mermilere karşı dikkatli olun” uyarısına Dışişleri Bakanlığı ve Emniyet’ten yanıt geldi.

Bakanlığın internet sayfasından yapılan duyuruda, “ABD’de yapılacak büyük gösteri ve organizasyonlarda vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmalarında fayda görülmektedir.” ifadelerine yer verildi.

ABD güvenlik birimleri tarafından ilgili organizasyonların önlen alınmasına rağmen, geçmişte yaşanan olaylarda gerçek mermi, gazla müdahale ve elektro şok kullanıldığı hatırlatıldı. Bakanlık ABD’deki Türk vatandaşlarına bu ihtimalleri göz önünde bulundurmalarını ve gerekli olmadığı sürece büyük gösteri ve organizasyonlardan kaçınmalarını tavsiye etti.

Vatandaşlara bu hususlar kapsamında, kalabalıklardan kaçınmaları, sade bir profil çizmeleri ve dikkat çekecek davranışlarda bulunmamaları, protesto ve gösteri alanlarından uzak durmaları, yakınlarını bulundukları yerden haberdar etmeleri, ve olabilecek anlık gelişmeler için medyayı takip etmeleri önerildi.

EGM’den de Açıklama Geldi

Dışişleri Bakanlığı’nın ardından benzer bir açıklama Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Müdürlüğün Twitter sayfasından yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak geniş katılımlı organizasyonlarda vatandaşlarımızın güvenliği için dikkatli olmaları önem arz etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

EGM ilgili gösterilerin kontrol edilmesinin zor olduğunu ve şiddete dönüşebileceğini belirterek, bu organizasyonlardan kaçınılması uyarısında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.