Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Discovery ile BluTV İçeriklerini Bir Araya Toplayacak Ortaklık Gerçekleşti

Dünyanın önde gelen medya şirketi Discovery, BluTV’nin yüzde 35 hissedarı oldu.
Discovery ile BluTV İçeriklerini Bir Araya Toplayacak Ortaklık Gerçekleşti

Medya endüstrisi yapılan yatırımlar ile her geçen daha büyük bir sektör haline geliyor. Son yıllarda dijital mecralar milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. Ülkemizde faaliyet gösteren platformlardan BluTV ise son dönemde yeni yapımlar ile kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı. Platform dünyanın önde gelen medya kuruluşu Discovery tarafından büyük bir yatırım aldı.

Yapılan duyuru ile Discovery ile BluTV arasında ortaklık kurulduğu açıklandı. Buna göre Discovery, BluTV’nin yüzde 35 hissedarı olacak. Ortaklık ile her iki platformdaki yapımlar bir arada olacak. Discovery’deki içerikler BluTV’de, BluTV’deki içerikler ise Discovery kütüphanesinde yer alacak. BluTV’nin yerli içeriklerinin dünyaya açılması açısından bu ortaklığın kritik öneme sahip olduğu belirtiliyor.

Discovery ile BluTV Ortak Oldu

Discovery ile BluTV Ortak Oldu

Discovery dünya genelinde yayınladığı belgeseller ile adından söz ettiren başlıca medya kuruluşları arasında yer alıyor. Ülkemizdeki yayın platformlarının önemli bölümünde Discovery’e ait kanalları görmek mümkün. BluTV’den yapılan açıklamaya göre Discovery’e ait içerikler ve Eurosport premium spor yayınları platformdan izleyicilere aktarılacak. Discovery’nin EMEA Bölgesi Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli, ortaklığa dair açıklamasında, Türkiye’nin 20 yıldır yatırım yaptıkları önemli bir pazar olduğunu söyledi.

Ülkenin önde gelen medya şirketlerinden biri olmalarından ötürü gurur duyduklarını söyleyen Kieli, “BluTV’ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik ortaklığımız, ülkedeki en büyük yerel SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu ortaklık, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk yapımlarına erişim sağlayacak.” diye konuştu.

BluTV abonelerinin çok yakında Discovery içeriklerinin keyfini çıkaracak olmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını söyleyen şirket yöneticisi, BluTV ile yola çıkmaktan dolayı heyecanlı olduklarını belirtti.

BluTV cephesinden ise platformun kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ise “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir.” açıklamasında bulundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum