Yatırım yapmaya başla!

Discommon “Ferrari F40″ı Evinize Pahalı Bir Sehpa Olarak Getiriyor!

Tasarım harikası ürünleriyle dekorasyon alanında hit yapmış Discommon, Ferrari'nin 40. yıl özel aracı F40'ı bir sehpa üzerine tasarladı. İşte spor araba temalı dekoratif sehpa!
Discommon “Ferrari F40″ı Evinize Pahalı Bir Sehpa Olarak Getiriyor!

Belki F’den sonra gelen “40” rakamının ne anlama geldiğini bilmiyorsunuzdur! Kırmızı atın Enzo kadar önem arz eden spor otomobili, markasının 40. kuruluş yıl dönümünü kutlamak amacıyla üretildi. Temeli karbon fiber olan F40’ın, hızını düşürecek tüm aksesuar ve malzemelerden vazgeçilerek imal edilmiştir. Hatta Ferrari’nin turbo kullandığı ilk modellerden biridir. İtalyan üreticisi için ne kadar özel oluşunu sizlere aktardık. Discommon‘da bu harikulade eseri evlerinize getirmeye karar vermiş.

Bu kararı verirken de gördüğümüz gibi özel bir eser üzerinden gitmiş. Evet dekorasyonun çoğu insan için hayatında önemi çoktur. Bu durum maddi gücünüzle beraber, sınırsız olmaya kadar gider. Peki aklınıza spor bir arabanın “sehpa” şeklini almış bir dekorasyon ürünü olacağı aklınıza gelir miydi?

Discommon’un F40 temalı sehpa fikri zirveyi zorlar!

Yuvarlak bir sehpa üzerine yapılan kabartma işlemeleriyle ortaya çıkartılan F40 sehpası, bence yanına öyle çay bardağı veya kek tabağı koyulacak cinsten değil. Yanlış anlaşılmasın zemin uygun olsa da vereceğiniz paradan dolayı ufak bir çekingenlik olabilir.

Sadece bir sehpa olarak gördüğümüz bu çalışma inanılmaz vakit almış.

Sanki taban kısmından alüminyumun, bir kalıba dökülerek sonraki hali gibi duruyor. Dekorasyonun uçuk tasarımlı bu ürünü için 6061 materyel kullanılmış. Ayrıca kabartmalı F40’ı ortaya çıkarabilmenin vakit maliyeti ise 100 saat!

Şimdi ise “ne kadar pahalı olabilir ki” kısmına gelmiş bulunmaktayız.

İstenilen miktar 20 bin $. Başlangıç olarak söylenen bu paranın üzerine sizin özel isteklerine göre şekillendirmenin de maliyeti eklenerek sanırım 25 bin – 30 bin dolar arası olabiliyor. Düşüncenin harika olduğunu kesinlikle söylemek isterim. Keza bu fikri kapıp, kendi evinde sehpa üzerine bir araba koyarak üzerine sıvı metal dökecek çok insan olacaktır.

Tasarımcıların sadece 20 adet yapacağı F40 temalı sehpanın yanı sıra diğer bir efsane Ford GT‘nin de buna dahil olabileceği söylendi. Kendini arabayla sınırlandırmamışlar ve sizin isteğiniz üzere her türlü deniz ve kara taşıtını sehpa dekorasyonu olarak evine getirebiliyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum