Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dış Hatları Açacak THY’nin Hisselerinde Hareketlilik Bekleniyor

Yurt dışı uçuşlarına yarın itibarıyla başlayacak olan THY'nin hisselerinde olumlu bir hareketlilik bekleniyor.
Dış Hatları Açacak THY’nin Hisselerinde Hareketlilik Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Koronavirüs sürecinde ülkemizde en çok etkilenen şirketlerden birisi Türk Hava Yolları oldu. Salgının dünyada hakim olmaya başlamasıyla uçuş kısıtlamaları getirilmiş ve bir süre sonra tamamen durdurulmuştu. Hisseler de bu süreçte büyük düşüş göstermişti.

Ekonomilerin yeniden açılması ve normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Türk Hava Yolları yeni uçuş takvimini açıkladı. Normalde bugün başlaması beklenen uçuşların bazıları ileri tarihe ertelendi. Bazıları ise yarın itibarıyla başlıyor. Bu gelişmelerin THYAO kodlu hisselerde olumlu bir hareketlilik yaratması bekleniyor.

Dünkü işlemleri 12,67 liradan sonlandıran THY hisseleri, bugünkü işlemlere 0,04 puanlık düşüşle 12,63 liradan başlangıç yaptı.
THY Hisseleri 6 Aylık Performans
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde dalgalı bir seyir izleyen hisseler, en yüksek 12,82 lirayı gördü. En düşük seviye ise kapanış seviyesi olarak kaydedildi. Yurt dışı uçuşların ertelendiği haberleri düşüşte etkili olurken, bugün ilk seansın son saatlerine doğru bir miktar yükseldi. Hisseler TSİ 12:00 sularında %0,24 oranında ekside 12,64 liradan alıcı buluyor.

THYAO 17 Mart gününde 7,41 liraya kadar gerileyerek, yaklaşık 3 yılın en düşük seviyesini görmüştü. 2020 yılına 14,5 liradan başlangıç yapan hisseler, yılbaşından bu zamana kadar en yüksek 15,33 lirayı kaydetti. Bu seviyeden dik bir iniş gösteren THY hisseleri, 27 Mayıs’ta yeniden 12 lira bandına yükseldi.

Normalde dün başlayacak olan yurt dışı uçuşları, gerekli izinlerin alınamaması nedeniyle ertelendi. İngiltere, Almanya ve Hollanda seferleri ileri bir tarihe ertelenirken, izinlerin alınması halinde gerçekleşecek. 28 Mart’ta ise yurt dışı uçular durdurulmuştu.

AnadoluJet ise bugün itibarıyla yurt dışı uçuşlarına başlayacağını açıklarken, Türkiye çıkışlı ve sadece AB vatandaşı olan ya da AB’de oturma izni bulunan yolcuları kabul edecek.
AnadoluJet Uçuş Takvimi
Kaynak: AnadoluJet

AnadoluJet izinlerinin Türk Hava Yolları’nı kapsamadığı belirtilirken, yarın itibarıyla yoğun bir uçuş takvimini gerçekleştirecek. Bugün ilk yurt dışı uçuşunu Londra’ya gerçekleştiren AnadoluJet, yarın itibarıyla İstanbul çıkışlı 7, Ankara çıkışlı 1 destinasyona uçacak.

AnadoluJet’in İstanbul uçuşlarının; Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin, Stuttgart, Münih ve Londra’ya gerçekleşeceği biliniyor. Ankara çıkışlı uçuş ise Berlin’e yapılacak. 12 Haziran’da ise yeni destinasyonların ekleneceği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu