Yatırım yapmaya başla!

Diriliş 1251: Türk Öğrencilerin Tasarımı ile Göz Dolduran Elektrikli Araba!

Konya Karatay Öğrencileri mühendislik takımı kendi elektrikli otomobillerini yaptılar. Diriliş 1251 adını verdikleri elektromobil arabanın görüntüsü de sıra dışı. İşte detaylar...
Diriliş 1251: Türk Öğrencilerin Tasarımı ile Göz Dolduran Elektrikli Araba!

Genç beyinler yine iş başında. Son zamanlarda Türkiye’de,  özellikle elektrikli arabalara yönelik çalışmalar üniversitelerin desteği ile hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Munzur Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı “Munzur” adındaki elektrikli otomobil değerleri ile şaşırtmıştı.

Bu sefer Konya Karatay Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan beyin takımı ile Diriliş 1251 ortaya çıkartıldı. Dirilişin mucitleri birer Türk öğrenci ancak 1251’in bir özel yanı parçalarının da tamamen yerli olmasıdır. Yani batarya sistemi, motoru, telemetresi, kontrol unsurları ve mekanik aksamın komplesi yerli parçalar ile yapılmış.

Baktığımızda Diriliş, baştan savma olmayan bir karoser yapısına sahip. Adeta Amerikan muscle araçları gibi.

4 metre boya sahip Diriliş 1251’in Led farlı spor araba görüntüsü için gerçekten uğraşılmış.

Aracın bir çok aksamı elektronik parçalardan oluşuyor.

Ön farlar dışında arka kısımda da sıralı yanan, görünümü güzel Led farlar koyulmuş.

Dirilişin bizde oluşturduğu algı; sanki yol değilde bir hava aracı hissiyatı veriyor.

Diriliş 6kW’lık motor ile 110 km/h sürate çıkabiliyor. Batarya dolum işlemleri de bir o kadar kolay ve hızlı.

Konya’nın ve Türkiye’nin gururu olan bu öğrenciler ürettikleri bu otomobille tüm övgüleri hak ediyorlar. Çağımız araçlarının üniteleri olan elektrik motorları ve otomobilleri belki bir gün seri üretme şansımız olur.

Karatay Üniversite öğrencileri büyük uğraşlar sonucunda çıkardıkları Diriliş’in görünüm, duruş ve verdiği hissiyat oldukça iyi. Şu anda Türkiye’de yapılan en havalı öğrenci prototipi diyebiliriz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum