Yatırım yapmaya başla!

Dinozorlar Nasıl Yok Oldu Diyenlere Meteor Çarpmasıyla Dünyanın Yeniden DoğuşuMilyonlarca yıl önce gezegenimizde insan yaşamından eser yokken dünyada dinozorlar hüküm sürüyordu. Çok uzun yıllar yaşamış ve dünyanın hakimi olmuş dinozorların çok sayıda da türü olduğu bilinmektedir. Dünyaya bir meteorun düşmesi ve başta dinozorlar olmak üzere tüm canlı yaşamının yok olması, aslında gezegenin yeniden doğuşunu müjdelemişti. Videoda dünyaya düşen bir meteorun dinozorları yok etmesinin simülasyonuna tanık olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın Sonu Böyle mi Gelecek?

Dinozorları bize anlatan çok sayıda filmler çekilmiştir. Başta Jurassic Park serisi olmak üzere pek çok film ile bu canlıların ne kadar vahşi olduğuna tanık olmuşuzdur. Çok eski çağlarda ise bu canlılardan yaşadığını düşününce dünyada nasıl bir yaşam olduğunu az çok tahmin edebiliriz. Dünyanın en ilginç hayvanları arasında sayabileceğimiz dinazorlar, bugün aramızda yaşıyor olsaydı neler olabileceğini de bu filmlerle öğrendik diyebiliriz.

Bu türlerin yok olması ve insanlığın doğuşu, ancak videoda görüldüğü üzere dünyaya dev bir asteroidin çarpması ile mümkün olabilirdi. Çarpışma ile gezegende büyük afetler, su baskınları ve yangınlar yaşanmıştır. Meteorun atmosfere girmesi ile dev bir alev topuna dönmesi, yer yüzündeki tüm canlı yaşamının son bulmasına neden oluyor.

Meteorun düşmesiyle beraber dev bir dağ büyüklüğünde, kayalar yağmur misali her yere yağıyor. Çarpışma bölgesi yakınlarında hava sıcaklığının 600 dereceye kadar çıkmış olması dünyanın üzerinde dev bir toz bulutu oluşmasına neden oluyor. Birkaç saat sonra tüm dünyadaki sıcaklığın 300 dereceye kadar çıktığı belirtiliyor.

Hayatta kalan hayvanlar ise açığa çıkan zehirli gazların etkisiyle hayatını kaybediyor. Görüntülerde yaşananlar, canlı yaşamı için adeta kıyameti andıran nitelikte. Hayvanların kendisini korumak için girdiği mağaralar ve kapalı bölgeler bu kıyametten kurtulmalarına yeterli olmuyor.

Görüntülerde görüldüğü üzere dünyaya düşen astreroid milyonlarca atom bombasının yaratacağı etkiyi yaratıyor. Bugün yaşadığımız dünyanın inşasının aslında o yıllarda gerçekleştiğini görüyoruz. Milyonlarca yıllık tarihe baktığımızda gördüğümüz tek şey ise evrenin kendi içerisindeki kusursuz dengesi oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum