Yatırım yapmaya başla!

5 Büyük Dinin İnsanlık Tarihi Boyunca Dünya Üzerindeki Yayılımını Anlatan Bir Animasyonİnsanlık tarihi boyunca binlerce yıllık süregelen geçmişte insanlar pek çok farklı inanışa sahip olmuştur. Kimisi ateşe kimisi güneşe ya da bir hayvanın kutsal olduğuna inanmış ve dini inancı olarak benimsemiştir. Ancak yıllar yılı geçen süreçte Dünya genelinde insanlar çoğunlukla 5 dini inanışa sahip olmaktadır.

İzlediğiniz videoda Hinduizm, Yahudilik, Budizm, Hristiyanlık ve İslamiyetin Dünya’nın dört bir yanında insanlık tarihi boyunca geçirdiği yayılıma tanık oluyorsunuz. Görüntülerden anlaşılacağı üzere çok eski yıllarda Hinduizm ve Budizm inanışının özellikle Asya kıtasında yaygın olduğu görülüyor.

Yıllar geçtikçe Dünya genelinde İslamiyetin ve Hristiyanlığın hızlı bir şekilde yaygınlaştığını görebilirsiniz. Animasyonun sonucuna bakarak yaşadığımız zaman itibari ile Dünya’da en yaygın dinlerin Hristiyanlık ve Müslümanlık olduğun görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum