Yatırım yapmaya başla!

Dimes ile Çin’in En Güçlü Havayolu Şirketi Arasında İşbirliği Anlaşması Yapıldı

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi olan Dimes, dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden olan China Eastern Airways’in yolcularına ikram edilecek.
Dimes ile Çin’in En Güçlü Havayolu Şirketi Arasında İşbirliği Anlaşması Yapıldı

Mustafa Vasfi Diren tarafından temelleri atılan Dimes, Türkiye’nin yerel sermaye ile kurulan ilk meyve suyu markası olması açısından önemli bir yere sahip. 1950’li yıllarda, kurucusunun ilk olarak kendi evinin bahçesinde yetiştirdiği ağaçlarla sektöre yer edinmeye başlayan marka, o tarihten bu yana sağlıklı ve lezzetli meyve suyu üretmeyi amaçladı.

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi olan Dimes, Çin ile yaptığı anlaşma kapsamında adını dünyaya duyurmayı amaçlıyor. Çin’in en güçlü büyüyen havayolu şirketi, aynı zamanda dünyanın en büyük 7 havayolu arasında yer alan China Eastern Airlines (CEA) ile Dimes arasında yeni işbirliği anlaşması yapıldı.

Çinli şirket 5 yıl boyunca first class ve business class yolcularına Dimes meyve sularını ikram edecek.

Dimes-China Eastern AirlinesSenede 110 milyondan fazla yolcuyu taşıdığı bilinen CEA, 5 yıl olarak öngörülen anlaşma kapsamında uçuşlarda sunulan ikramlarda Dimes meyve sularını kullanacak. Yapılan bu iş anlaşmasının Çin ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişmeler açısından da önemli bir adım olduğu yorumlanıyor.

Anlaşma, DİMES Genel Müdürü Ozan Diren’in gittiği Çin’in Şanhay kentinde imzalandı. İmza törenine; Dışişleri Bakanlığı Şanhay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı, CEA Genel Müdürü Li Yang Ming ile Genel Müdür Yardımcısı Tian Niu Wen ve DİMES Satış Direktörü Selim Can Devrim katıldı.

DİMES Genel Müdürü Ozan Diren, imzalanan işbirliği anlaşmasının kendileri kadar ülke ekonomisi açısından da önemli bir adım olduğunu söyledi.

China Eastern AirlinesTören sonrasında Çin devlet televizyonu CCTV’ye röportaj veren Diren, Türkiye’nin verimli topraklarında üretilen ürünlerin katma değerli ürünlere dönüştürülmesinin daimi amaçları arasında olduğunu belirtti.

CEA’nın hem iç hatlarda hem de dışarıda güçlü bir büyüme sergilediğini aktardı. Havayolu şirketinin nitelikli hizmetleriyle dünya çapında saygı uyandırdığını belirterek, “Ürünlerimizle, dünya havacılığının önde gelen markalarından birinin misafirlerine sunduğu uçuş deneyiminin bir parçası olacağız.” şeklinde konuştu.

CEA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Parti Liderlik Grubu Sekreteri Liu Shaoyong ise müşterilerine en iyi hizmeti sunmak amacıyla Dimes’i seçtiklerini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum