Paylaşım

Digiturk’un Yeni Sahibi Katarlılar!


 

Digiturk dün akşam saatlerinde Katarlı şirket BelN Sports’a satıldı. Digiturk’un satış sürecinde yaşananlar ve merak edilenler haberimizde;

Türkiye’nin en büyük medya satışı olarak adlandırılan gelişme dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Bilindiği üzere Digiturk, tam üç yıldır Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kontrolünde bulunuyordu. Bu yüzden Digiturk’un satışıyla ilgili olarak piyasada oldukça hareketli dakikalar yaşanmaktaydı. Kulaktan kulağa dolaşan spekülasyonlar bir türlü resmiyet kazanmıyor ve Digiturk’un satış işlemi sır gibi saklanıyordu. Ancak dün akşam saatlerinde atılan imzalarla satış işlemi resmileşmiş oldu. Digiturk’un yeni sahibi Katarlı ünlü işadamı Nasser Al-Khelaifi’nin sahibi olduğu şirket BelN Sports oldu.

Digiturk’un yüzde 100’ü satıldı!

Digiturk İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal, Digiturk’un satışıyla ilgili olarak merak edilenleri açıkladı. Önal yaptığı açıklamada, Digiturk’un yüzde 100’ünün Katarlılara resmi olarak dün akşam saatlerinde satıldığını söyledi. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz üzere, Digiturk yaklaşık üç yıldır TMSF kontrolünde bulunuyor. Digiturk’ün yeni sahibi olan BelN Sports, satış işlemiyle ilgili olarak prosedüre uyacak ve mahkeme durumunu göz önünde bulundurarak 60 günlük bekleme süresini kullanarak bu süre sonunda ödeme yapacak.

Satış ücreti 1 milyar doları aştı…

Açıklamalarının devamında ise Önal, Digiturk’un satış ücretiyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Digiturk’un satış rakamının 1 milyar doların üzerinde olduğunu belirten Önal, Katarlı BelN Sports’un yapacağı ödemenin yüzde 60’nı bu yıl içerisinde gerçekleştireceğini, geriye kalan yüzde 40’lık bölümü ise önümüzdeki yıl içerisinde yapacağını dile getirdi.

Digiturk’un yeni sahibi Nasser Al-Khelaifi tanıyalım

Digiturk’un resmen yeni sahibi olan Al-Khelaifi, tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilen bir iş adamı olarak biliniyor. Özellikle son yıllarda yaptığı global yatırımlarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Al-Khelaifi, geçtiğimiz aylarda ünlü Hollywood stüdyosu Miramax’ı satın almıştı. Ayrıca Al-Khelaifi, Fransa’nın ünlü takımı Paris Saint Germain’in de sahibi.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın