Yatırım yapmaya başla!

Diğer Süper Otomobillere Fark Atacak Bir Canavar: “Fenyr SuperSport”

Diğer Süper Otomobillere Fark Atacak Bir Canavar: “Fenyr SuperSport”

Eskiden bir filmde gördüğümüz ve hayranlıkla izlediğimiz otomobile; “acaba bir gün böyle bir tasarım gerçek olur mu?” diye kendi kendimize sorardık. Tabi ki derenin altından epey sular aktı. Şimdinin tasarım mühendisleri piyasaya öyle konseptlerle çıkıyorlar ki “bu araba oynayacağına şu araba olmalıydı o filmde!” dedirtiyorlar insana. Yani anlayacağınız işler tam tersine döndü. Tabi ki bu da Dubai Merkezli W Motors gibi lüks kavramının çok daha ötesinde modelleriyle bilinen otomobil şirketleriyle gerçek oldu.

W Motors, Ralph R. Debbas tarafından 2012 yılında kuruldu. Arap Yarımadası’ndan dünyaya tanıtılan bu marka, piyasaya hızlı bir giriş yaparak sadece yedi model üreteceğini açıkladığı Lykan HyperSport ile tüm otomobil tutkunlarının dikkatini çekmişti. Bu model, ayrıca dünyanın en pahalı otomobili olma unvanını da eline geçirmişti. 3.4 milyon dolarlık fiyat etiketinin altında, altın ve deriden oluşan iç dizayndan tutun da elmaslarla tasarlanmış farlara kadar her şey mevcuttu. W Motors, geçtiğimiz günlerde anavatanı Dubai’de yapılan motor show’da kendini bir kez daha gösterdi. Bu kez örtünün altından çıkan canavar ise Fenyr SuperSport ismindeki Transformers filminden kaçmış gibi görünen yepyeni bir modeldi. Fenyr SuperSport’un, 1.85 milyon dolarlık fiyat etiketi ile yılda 25 adet üretileceği duyuruldu. Bu göz alıcı tasarım kullanıcısına ne gibi avantajlar sağlıyor ve hangi özelliklerle geliyor, dilerseniz birlikte bu soruların cevaplarını arayalım.

Huzurlarınızda Dubai merkezli W Motors’un son gözdesi!

W Motors Fenyr SuperSport

W Motors Fenyr SuperSportFenyr SuperSport’un bütün gövdesi karbon fiberden yapılmış ve hafif bir boru şeklindeki şasi ile tamamlanmış. Bu süper araba, aerodinamik mühendisliğinin başarılı bir ürünü. Agresif bir tasarıma sahip olan spor araba, birçok açı ve kesimi ile sınırları zorlayan bir dış görünüşe sahip. Ayrıca bu araçta dalgalı ön çamurluklar, keskin kenarlar ve yontulmuş bir gövde bulunuyor. W Motors’un henüz iç kısmı hakkında açıklama yapmamış olması ise kafa karıştırıcı. Ama biz içinin de en az dışı kadar etkileyici olacağı kanaatindeyiz.

DÜNYANIN EN HIZLI 10 OTOMOBİLİ İÇİN TIKLAYIN.

Fenyr SuperSport’un en yüksek güce sahip modeli, Porsche tuning firması RUF tarafından yapılan 900 beygirgücündeki ve 1120 Newton metrelik torka sahip 4.0 litre 6 silindirli twinturbo motor taşıyor. Yedi ileri, çift kavramalı şanzıman ile eşleştirilmiş arka teker gücüyle birlikte; 0’dan 100 kilometrelik hıza 2.7 saniyede çıkabiliyor ve maksimum 400 km hıza ulaşıyor. Orijinal Lykan Hypersport; 770 beygir güce sahipti, saatte 100 kilometrelik hıza 2.8 saniyede çıkabiliyordu ve maksimum hızı da 395 km olarak karşımıza çıkmıştı.

W Motors Fenyr SuperSportGörünümü ile adeta uzay araçlarını andıran bu süper ve hiper arabalar neredeyse bir uçak ile aynı güce sahip. Dubai teknolojik yönden de gelişmeye doymuyor. Lykan Hypersport, Orta Doğu’da üretilen ilk süper otomobil olmasının yanı sıra, Hızlı ve Öfkeli serisinin son filminde de rol almıştı. Dünyamızın dışından gelmiş adeta birer Transformers karakterini andıran bu araçların fiyatları da en az sahip oldukları güç kadar heybetli. Hatta sadece yedi adet üretilen Lykan Hypersport, dünyanın en pahalı arabası olma unvanını da elinde bulunduruyor.

İnsanın bu tasarımlardan etkilenmemesi gerçekten de mümkün değil. Hız limitlerini zorlayan performansları da cabası. Peki, güçleri kadar görünüşleri ve fiyatları da süper olan arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fenyr SuperSport ve Lykan HyperSport hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı bizler ile paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum