Paylaşım
in G+

Efsane Oyun Serisi Diablo Netflix’te Dizi Olarak Geliyor


 

90’lı yıllarda oyun dünyasında yerini alan efsane seri Diablo, önümüzdeki günlerde Netflix’te dizi olarak gelmeye hazırlanıyor.

Oyun tutkunlarının anımsayacağı Diablo, 1996 yılında Blizzard tarafından geliştirilmiş aksiyon ve rol yapma temalı bir yapım olarak yer almıştı. Oyun piyasada ye aldığı dönem, sahip olduğu grafikler ve kolay oynanabilirliği ile kısa sürede dünya genelinde son derece popüler hale gelmişti. 2000’li yıllarda devam yapımları ile gelen oyun, dünya genelinde toplamda 24.8 milyon kopya satarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

Oyunun geliştiricisi Blizzard ise seriyi devam ettirmek için yeni yollara başvurmuş görünüyor. Son gelişmeler gösteriyor ki efsane yapım Diablo, önümüzdeki günlerde karşımıza Netflix’te dizi olarak gelecek. Bu haberi doğrulayan gelişmeye ise Blizzard’ın iş ilanında rastlandı.

Diablo Netflix’te Hayat Bulacak

Diablo Netflix’te Hayat Bulacak

Geçtiğimiz aylarda Blizzard, açtığı iş ilanı ile Diablo oyunu üzerinde çalıştığına dair işaretlerde bulunmuştu. Ancak daha sonradan ortaya çıktı ki şirket aslında oyun yerine bir dizi üzerine yoğunlaşmış durumdaydı. Son olarak yaşanan bir gelişme Netflix’te Diablo’nun yer alacağını iyice netleştirdi diyebiliriz.

Hellboy’un yazarı Andrew Crosby, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşım ile “Activision ve Netflix ile, Diablo dizisine yeni bir senaryo hazırlamam için anlaşmalar neredeyse tamamlandı, inanılmaz heyecanlıyım” ifadeleri ile yeni bir dizinin müjdesini vermiş oldu. Ancak paylaşım bir süre sonra Crosby tarafından kaldırıldı.

Tartışmalar Son Bulmuşa Benziyor

Tartışmalar Son Bulmuşa Benziyor

Yaşanan gelişmeler sonrası Diablo’nun Netflix’te izleyenler ile buluşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Daha öncesinde yeni oyun mu geliyor söylentilerini yerine dizi projesine bırakmış durumda. Geçtiğimiz aylarda bazı internet siteleri Diablo serisinin dizi olacağına dair bazı tahminlerde bulunmuşlardı.

Yaşananlar gösteriyor ki tahminlerin altı boş değil. Henüz dizinin ne zaman izleyenlerle buluşacağı, oyuncu kadrosu gibi detaylar mevcut değil. Ancak bu konseptte bir dizi hiç kuşkusuz 18 yaş sınırı ile gelecektir.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı