Yatırım yapmaya başla!

Devlet Memurlarının Saat Başı Fazla Çalışma Ücretine 16 Kuruş Zam

Devlet memurlarının saat başı fazla çalışma ücretine yeni yıl itibariyle yüzde 8,1 oranında yani 16 kuruş zam yapılacak. İşte detaylar;
Devlet Memurlarının Saat Başı Fazla Çalışma Ücretine 16 Kuruş Zam

Gelecek yılın Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile ilgili detaylar öğrenilmeye başlandı. Dün devletin kasasına yansıyacak ÖTV, kurumlar ve gelir vergileri öğrenilmişti. Şimdi de devlet memurlarının saat başı fazla çalışma ücretleriyle ilgili detaylar şekilleniyor. 2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi hem saat başı fazla çalışma ücretlerini hem de saatlere ait detayları gösterdi.

2019’da devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücreti 16 kuruş zamla 1 lira 97 kuruştan, 2 lira 13 kuruşa yükselecek.

Devlet Memuru Saat Başı Fazla Çalışma ÜcretiYeni yılda saat başı fazla çalışma ücretlerine yüzde 8,1 oranında zam yapılırken, 1 Ocak 2019 itibariyle geçerli olacağı açıklandı. Fazla mesai saatleri ile ilgili detaylar da verildi. Bakanlık özel kalem müdürlüklerinde çalışan personele ve makam şoförlerine ayda 90 saati, geçmemek üzere 2 lira 8 kuruş yerine 17 kuruş zamla 2 lira 25 kuru ödenecek.

Genel müdürlüklerin merkezi teşkilatlarında görevli şoförlere 60 saati geçmemek kaydıyla 2,25 lira saat başı fazla mesai ödenecek.

Genel Müdürlük Şoförleri Saat Başı Fazla Çalışma ÜcretiAynı zamanda her makam için aylık toplam 450 saati geçmemek kaydıyla kurul başkanı, genel müdür ve daha üst birim yöneticileri, strateji geliştirme başkanı, vali, general ve amiral rütbesinde olmak kaydıyla Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileri, rektör, büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla çalışan personel yine ayda 90 saati geçmemek üzere makam onayına istinaden saat başına 2 lira 25 kuruş fazla çalışma ücreti alacak.

Kıdem ve İhbar Tazminatınızı Hesaplamak için Buraya Tıklayın!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ve üniversitelere bağlı yurtlarda çalışan personele ayda 90 saate kadar 2,13 lira ödenecek.

Yurt Personeli Saat Başı Fazla Çalışma ÜcretiBu yurtlarda görev yapan personelden gerçekleştirdikleri fazla çalışma karşılığında kendilerine izin verilme imkanı bulunmayanlara da ayda 90 saati geçmemek kaydıyla 2 lira 13 kuruş ödenecek. Anadolu Üniversitesi dışında diğer yükseköğretim kurumları kadrolarında görev yapan personelden, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesince düzenlenen akademik danışmanlık ve yüz yüze eğitim hizmetlerinin yürütülmesine yardımcı olmak üzere normal çalışma saatleri dışında görevlendirilen ve fiilen görev yapan personele ayda 60 saati aşmamak kaydıyla saat başına 3 lira 68 kuruş ödeme yapılacak.

Yıllık İzin Ücreti Hesaplaması Yapmak için Buraya Tıklayın!

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünde çalışan personele 110 kişi ve ayda 60 saati aşmamak kaydıyla 2,13 lira ödenecek.

Kandilli Rasathanesi Personeli Saat Başı Fazla Çalışma ÜcretiBu personellerden fazla çalışma karşılığında kendilerine izin verilme imkanı bulunmayanlara fazla mesai ödemesi yapılacak. Mesleki ve teknik eğitim bölgesinde yer alan meslek yüksekokullarıyla ilişkilendirilen ve teknik ortaöğretim kurumlarında görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı idari personeline, yasal çalışma saatinin bitiminden sonra fiilen yaptıkları fazla mesai için ayda 100 saati geçmemek kaydıyla saat başına 3 lira 68 kuruş ödeme yapılacak.

Harcırah Kanunu uyarınca verilecek yurt içi gündelik ve tazminat tutarları da belirlendi.

Günlük Harcırah MiktarıBuna göre; 2019 yılında TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılarına ödenecek yurt içi gündelik tutarı 67,40 lira olarak belirlendi. Anayasa Mahkemesi Başkanı, Genel Kurmay Başkanı, bakanlar, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, TBMM Genel Sekreteri, orgeneraller, oramiraller, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi ve Sayıştay başkanları, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Diyanet İşleri ve Yükseköğretim Kurulu başkanlarının yurt içi gündeliği ise 61 lira 50 kuruş olarak devam edecek. En alt kademedeki memura ödenen 38 lira 75 kuruş gündelik de değişmeyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum