Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev İş Anlaşmasıyla Enerji Şirketinin Hisseleri Yeşillendi

Işıklar Enerji Holding bugün KAP üzerinden bağlı ortağı Çimtek'in yaklaşık 28 milyon dolarlık iş sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Detaylar haberde;
Dev İş Anlaşmasıyla Enerji Şirketinin Hisseleri Yeşillendi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da IEYHO koduyla işlem gören Işıklar Enerji ve Yapı Holding bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığı Çimtek Çimento Teknolojisi Mühendislik A.Ş.’nin iş anlaşması hakkında açıklamada bulundu.

KAP açıklamasında Çimtek’in, Yeşilovacık Liman İşletmeleri A.Ş. ile şirketin Mersin’in Silifke ilçesindeki Yeşilovacık mahallesindeki mevcut limanının kapasitesinin arttırmayı hedeflediği belirtildi.

Söz konusu hedef kapsamında yapılacak çimento silosu besleme boşaltma ve sevki, klinker silosu besleme boşaltma ve sevki, mevcut kömür sevk sisteminin uzatılması ile yeni gemi dolum sisteminin kurulumunun yer aldığı kaydedildi.

IEYHO bugün TSİ 14.55 itibarıyla yaklaşık yüzde 2,64 yükselerek 5,06 lira seviyesinden işlem gördü. Hisse haftalık bazda yatırımcısına yüzde 3,89, aylık bazda yüzde 28,35, yıllık bazda ise yüzde 113,92 oranında kazanç sağladı.

Işıklar Enerji ve Yapı Holding Paratic Piyasalar Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Işıklar Enerji ve Yapı Holding açıklamasında bahsi geçen amaçlar doğrultusunda inşaat işleri, çelik, teknolojik ve mekanik imalat, ekipman temini, montaj ve devreye alma işlerinin yapılması için sözleşme imzalandığına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

İmzalanan sözleşme keşif bedelinin 27 milyon 999 bin 861,10 dolar olduğu ve işin tamamlanması için planlanan tarihinse 31 Aralık 2024 olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.