Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Banka Küresel İşten Çıkarma Turuna Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Morgan Stanley, enflasyonist baskılara dayanamadı. Küresel işten çıkarma turuna başlıyor…
Dev Banka Küresel İşten Çıkarma Turuna Hazırlanıyor
YAYINLANMA ZAMANI

143 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Morgan Stanley, artan enflasyon ve ekonomik yavaşlama gerekçeleriyle küresel bir işten çıkarma turuna hazırlanıyor.

Plan hakkında bilgi sahibi olan kaynakların verdiği bilgilere göre Morgan Stanley’nin planı dünya çapında pek çok kişiyi etkileyecek. Kaynaklardan ikisine göre banka, Asya Pasifik’te çoğunlukla Çin’le ilgili işlere odaklanan ekiplerden gelecek, gereksiz sayılan personelin bir listesini hazırladı.

Üçüncü kaynak, kesintilerin bir kısmının Hong Kong ve anakara Çin’deki sermaye piyasası ekiplerinden geleceğini belirtti. Geri kalanının çoğunun Çin işine odaklanan diğer ekiplerden gelmesinin beklendiğini ekledi.

Verilen bilgiler arasında Morgan Stanley’nin Asya Pasifik’teki 30’dan fazla teknoloji yatırım bankacılığı ekibinin de kesintilerden etkileneceği yer aldı.

Asya Pasifik’teki kesintiler, bankanın bölgedeki doğal yıpranmadan kaynaklanan yıllık personel kayıplarından daha fazla olacakken küresel işten çıkarmalar için henüz nihai karar verilmedi.

GCM Yatırım Banner

İşten çıkarmaların yakın zamanda yapılmayacağı ve küresel kesintilerin eş zamanlı yapılacağı paylaşıldı.

Üçüncü çeyreğin sonunda dünya çapında 81 bin 567 çalışanı olan Morgan Stanley, iddialara yanıt vermedi. Bu arada Morgan Stanley geçen ay üçüncü çeyrek kârında yüzde 30’luk bir düşüş bildirirken bazı maliyet düşürücü eylemlerin sinyalini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.