Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank Yaklaşık Yirmi Yıl Boyunca Trump’a 2 Milyar Dolardan Fazla Borç Verdi

The New York Times, Pazartesi günü Trump’ın ABD Başkanı olmadan önce Deutsche Bank’tan yaklaşık 20 yıl boyunca toplam 2 milyar dolardan fazla kredi aldığını bildirdi. Detaylar aşağıda;
Deutsche Bank Yaklaşık Yirmi Yıl Boyunca Trump’a 2 Milyar Dolardan Fazla Borç Verdi

The New York Times, Pazartesi günü Trump’ın ABD Başkanı olmadan önce Deutsche Bank’tan yaklaşık 20 yıl boyunca toplam 2 milyar dolardan fazla kredi aldığını bildirdi. Times bu raporu için Deutsche Bank’ın 20’den fazla eski ve mevcut yöneticisiyle ayrıca yönetim kurulu üyeleriyle görüştüğünü belirtti.

Ayrıca rapor, Trump’ın iflaslarına ve diğer borç verenler arasında riskli bir müşteri olarak kabul edilmesine rağmen yaklaşık 20 yıl boyunca Alman bankasından finansman sağlamayı nasıl başardığını da ana hatlarıyla açıkladı. Tüm bunların yanında Times’ın raporunun Almanya’nın en büyük iki bankası olan Deutsche Bank ile Commerzbank’ın hükümet destekli birleşme görüşmelerine başladığı yönündeki haberlerin hemen üzerine gelmesi dikkat çekti.

Birleşme görüşmeleri tüm dünyada yankı uyandırırken, söz konusu manşetlerin ardından her ki bankanın hisselerinde de yükselişler kaydedildi.

Deutsche Bank ile Commerzbank Birleşme Görüşmeleri Üzerine NYT Trump Deutsche Bank Raporu Fakat ilgili haberlerin ardından görüş bildiren Verdi Sendikası’nın Başkanı Frank Bsirske, Deutsche Bank ile Commerzbank’ın birleşmesine ilişkin ciddi iş kayıplarının olacağını söyleyerek, yaklaşık 20 bin ya da daha fazla pozisyonun tehlike altında olabileceğini dile getirdi. Verdi Sendikası’nın Başkanı olmasının yanında Deutsche Bank’ın Denetleme Kurulu Üyesi de olan Bsirske, iki bankanın birleşmesinin yapısal açıdan uygun olmadığının üzerini çizerek bunun sonucunda binlerce kişinin işsiz kalabileceğini iddia etti.

İşte bunların üzerine gelen The Times’ın raporunda; Trump’ın bazı durumlarda servetini abarttığı ve kredi alabilmek için bankacıları Florida’daki özel kulübünde hafta sonuyla ödüllendirme sözü verdiği bildirildi.

Trump Deutsche Bank Kredi Alabilmek için Servetini Abarttı Bankacıları Golf Kulübünde Ağırladı Ayriyeten Trump’ın, Deutsche Bank tarafından sağlanan kredileri gökdelenler ve diğer üst düzey mülklerini inşa etmek için kullandığı aktarıldı. Alman bankası içinse Trump ile olan ilişkisinin yatırım bankacılığı işini kurmada kilit rol oynadığı ifade edildi. Bununla birlikte NYT’ye göre Deutsche Bank, Trump’ın emanetteki kıymetlerinden kazanç elde etmiş ve müşteri çekmek için Trump’ın ününden faydalanmıştı.

Ardından Trump 2016 seçimlerini kazanış ve banka hasar kontrol moduna girerek bir kamuoyu araştırması saldırısı için hazırlanmıştı. Sonuçta Trump’ın Deutsche Bank ile ilişkisi ABD’de denetim altına girdi ve Demokratların kontrolündeki ABD Senatosu İstihbarat Seçilmiş Komitesi ve Finansal Hizmetler Komitesi Kongre’de ABD Başkanı’nın Alman bankasıyla olan mali bağlarını araştırmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum