Yatırım yapmaya başla!

John Cryan’ı Gözden Çıkartan Deutsche Bank Yeni CEO Arıyor!

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ın John Cryan’ı görevden alacağı ve bu nedenle yeni CEO arayışında olduğu iddia edildi. İşte ayrıntılar;
John Cryan’ı Gözden Çıkartan Deutsche Bank Yeni CEO Arıyor!

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ın CEO’su John Cryan’ın görevden alınacağı yönündeki iddialar manşetlere taşındı. Şirketin yeni CEO arayışında olduğu belirtilirken, göreve aday gösterilen isimler dikkat çekti.

The Times’ın haberinde yer alan iddialara göre banka, Goldman Sachs yöneticilerinden Richard Gnodde’yi teklif götürse de Gnodde teklife sıcak yaklaşmadı.

Bankanın John Cryan’ın yerine yeni CEO aramasının nedeninin ise Deutsche Bank Başkanı Paul Achleitner ile Cryan arasındaki tartışma olduğu söylendi.

 Deutsche Bank Başkanı Paul Achleitner ile Cryan Arasında TartışmaÖte yandan; Richard Gnodde dışındaki muhtemel adayların UniCredit SpA CEO’su Jean Pierre Mustier ile Standard Chartered’ın CEO’su Bill Winter olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili kaynaklardan alınan bilgilere göre; Cryan ile Achleitner Alman bankanın en büyük hissedarı konumundaki Çinli holding HNA Group’a yaklaşım konusunda fikir ayrılığı yaşıyorlar.

Kaldı ki Cryan’ın şirketin yatırım bankacılığı bölümü ile ilgili Deutsche Bank’ın CFO’su James von Moltke ile de tartıştığı öne sürüldü.

John Cryan Deutsche Bank’ın CFO’su James von Moltke Tartıştı İşte bu nedenlerden dolayı, bankanın yeni bir CEO arayışı içinde olduğu belirtildi. Deutsche Bank ile ilgili ortaya çıkan bir diğer gelişme, Alman devin Portekiz’deki özel ve ticari bankacılık faaliyetlerini İspanya merkezli Abanca’ya satma kararı almasıydı.

Satışın detayları hakkında bilgi verilmezken, işlemin düzenleyici kurumların onayına bağlı olarak 2019’un ilk yarısında tamamlanacağı belirtildi.

Avrupa’nın en büyük yatırım bankası olarak da tanımlanan Deutsche Bank’ın mali problemler ve işçi çıkarmaları ile gündeme geldiğini de hatırlatalım.

Deutsche Bank Mali Problemler ve İşten Çıkarmalar ile Gündeme GeliyorKeza Cryan, geçen yılın Kasım ayında yaptığı açıklamada 97 bin kişi çalıştırdıklarını ve bankadaki pek çok çalışanın şirkette “abaküs” misali işlev gördüğünü söylemişti.

Benzer büyüklükteki bankaların çok daha az çalışana sahip olduğunu dile getiren CEO, çalışan sayısında azalmaya giderek maliyeti önemli ölçüde düşürebileceklerini belirtmişti.

İşçilerin yerini makinelerin alacağı görüşüyle büyük yankı uyandıran Cryan, bankanın pek çok kişiyi işten çıkartabileceğini açıkça ifade etmişti.

Deutsche Bank CEO'su John Cryan Görevden Alınıyor İddiaları fŞubat ayında da şirketin yatırım bankacılığı birimindeki 250 çalışanın işine son verileceği açıklanmış, söz konusu işten çıkarmalara devam edileceği iddia edilmişti.

Tüm bunların yanında; Cryan 2017 yılında prim ve ikramiye ödemelerinde normal sisteme döneceklerini, bazı bölümlerdeki çalışanların maaşlarına zam yapılacağı açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum