Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank’ın Üst Yönetimi 4 Yıl İçinde İlk Kez İkramiye Aldı

Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank’ın üst yönetimine 4 yıldır ilk kez ikramiye ödemesi yaptığı açıklandı. Detaylar aşağıda;
Deutsche Bank’ın Üst Yönetimi 4 Yıl İçinde İlk Kez İkramiye Aldı

Deutsche Bank’ın Cuma günü yayınlanan yıllık raporuna göre Alman finans devinin müdürler kurulu üyelerine 4 yıldır ilk kez ikramiye verdiği açıklandı. Buna göre üst yönetim, ikramiyeler de dahil olmak üzere 2018 yılında toplam 55.7 milyon euro ödeme aldı. Rakamın 2017 yılındaki 29.8 milyon euroya kıyasla epey yukarıda olması dikkat çekti.

Bankanın 2018 bonus havuzunun 1.9 milyar euro olduğu, rakamın bir yıl önceki 2.3 milyar euro seviyesinden yüzde 14 oranında düştüğü söylendi. Banka, söz konusu düşüşün kısmen personel sayısındaki düşüşten kaynaklandığını dile getirdi. Raporda ayrıca dava masraflarının 2019’da 2018’dekine kıyasla önemli derecede yüksek olmasının beklendiği belirtildi.

Bunların yanında geçen yıl alım satım ve danışmanlık gelirlerindeki düşüşü denetleyen yatırım bankası başkanının 2018’de ücretini ikiye katlayarak 8.6 milyon euroya çıkardığı kaydedildi.

Garth Ritchie Maaş 2018 Katlandı En iyi ödeme alan Deutsche Bank yöneticisi olan Garth Ritchie, CEO Christian Sewing’in 7 milyon euro seviyesindeki ücretini bile gölgede bıraktı. Haberde Deutsche Bank’ın büyük hissedarlarının çoğunun ABD’deki yatırım bankası için daha çok kesinti yapılması konusunda çağrılar yaptıkları hatırlatıldı. Borç verenin düşük performansı ve düşen hisse fiyatıyla ilgili sabrı tükenen hissedarlardan bazıları da 2018’de beş yıllık sözleşmesi uzatılmış olan Garth Ritchie’nin işi yönetmek için doğru kişi olup olmadığını sorgulamıştı.

Öte yandan Deutsche Bank’ın 2018’de kara para aklama operasyonlarından sorumlu tutulan yöneticilerinden Sylvie Matherat da maaşını iki katına çıkartarak 4.5 milyon euro aldı.

Sylvie Matherat  Maaş İkiye Katlandı Tabii, yönetim kurulan verilen ödemeler yaklaşık iki katına yükselirken bankanın alt tabaka bankacıları için olan bonus havuzunun yüzde 14 düşerek 1.9 milyar euronun altına gerilemesi de dikkat çekti.

Ayrıntılara aşina kaynaklar, ikramiyelerin dörtte birinden fazlasının ABD merkezli yatırım bankacılarına ödenirken bunu Londra merkezli çalışanların takip ettiğini aktardı. İkramiyelerin yüzde 20’sinden azının Almanya’daki çalışanlara ödendiği de verilen bilgiler arasındaydı. Nitekim adı açıklanmayan bir kaynağa göre dağıtım, yatırım bankacılığı faaliyetlerinin önemini ve borç verenin bu işletmeye olan bağlılığını yansıtıyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum