Paylaşım

Deutsche Bank Türkiye’nin 2016 Görünümüyle İlgili Öngörülerini Açıkladı


 

Avrupa’nın en önemli bakanları arasında yer alan Almanya merkezli Deustche Bank, Dolar/TL’nin bu yıl içerisinde izleyeceği seyir tablosuyla ilgili olarak bugün bilgilendirme notu paylaştı. Ayrıca paylaşılan bilgilendirme notunda, Türkiye’nin ekonomisi ve enflasyonun genel görünümüyle ilgili olarak önemli bilgilere de yer verildi.

Deutsche Bank, yıl sonu Dolar/TL tahminini bugün kamuoyuyla paylaştı. 1870 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde kurulan ve buranın ciro – işçi sayısı bakımından en büyük bankası olan Deutsche Bank, aynı zamanda Avrupa’nın da en saygın bankaları arasında yer alıyor. Tahminleri ve ön görülerinin küresel piyasalar tarafından önemle takip edildiği Deutsche Bank, bugün doların yeni yılda Türk Lirası karşısındaki performansını değerlendirdiği bir bilgilendirme notu paylaştı. Açıklanan bilgiler doğrultusunda Deutsche Bank, doların yıl sonuna kadar Türk Lirası karşısındaki kazanımlarını genişletebileceğini belirterek; böylelikle Dolar/TL’nin 3,14 seviyelerine kadar tırmanabileceği tahmininde bulundu.

Türk Lirası, yıl sonunda dolar karşısında 3,33 seviyesine kadar gerileyebilir…

Deutsche Bank’ın bu bilgilendirme notunu hazırlayan analistlerden öne çıkanlar arasında Kubilay Öztürk ve Gautam Kalani vardı. Deutsche Bank analistleri paylaştıkları bilgilendirme notunda, Türk Lirası’nın bu yılkı işlemlerin sonlarında dolar karşısında 3,33 seviyesine kadar gerileyebileceğini ifade ettiler. Analistler yayımlanan bilgilendirme notunun devamında ise Türkiye’nin büyüme ivmesini güçlü kalmış olan birkaç istisnai piyasadan biri olarak ifade ettiler. Böylelikle Deutsche Bank analistleri, gelişen piyasalar arasında Türkiye’nin de güçlü bir potansiyele sahip olduğunu açıkça belirtmiş oldu.

“Türkiye ekonomisi bu yıl yüzde 3.5 büyüyecek”

Deutsche Bank analistleri paylaştıkları bilgilendirme notunda, Türkiye ekonomisinin genel görünümüyle ilgili olarak önemli ön görülerde bulundular. Analistler; Türkiye ekonomisinin 2016 yılında pozitif bir seyir izleyebileceği yönündeki ön görülerini kuvvetlendirerek, yeni yılda ekonominin yüzde 3.5 oranında büyüyeceğini ifade ettiler.

“Enflasyon bir müddet daha yüzde 7’nin üzerinde seyredecek”

Enflasyonla ilgili değerlendirmelerinde ise analistler; Türkiye’deki enflasyonun yüksek seviyelerdeki seyrinin devam etmesiyle, görünen en büyük sorun olarak izlenebileceğini belirttiler. Ayrıca, Türkiye’de enflasyonun bir müddet daha yüzde 7’nin üzerinde seyredebileceğini sözlerine eklediler.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın