Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank Kemer Sıkma Politikasında Personeline Meyve Almayı Bile Kesti!

Alman bankacılık devi, tartışmalı haberlerle gündeme gelmeye devam ederken şirketin kemer sıkma politikasında işi vardırdığı nokta dikkat çekti. İşte o olayın ayrıntıları;
Deutsche Bank Kemer Sıkma Politikasında Personeline Meyve Almayı Bile Kesti!

3 yıldır zarar açıklaması, hakkında yapılan olumsuz yorumlar, işten çıkarmalar ve yönetimdeki değişiklikler gibi pek çok tartışmalı haberle gündeme gelen Deutsche Bank, yine dikkatleri üzerine çekti. Financial Times’ta yer alan habere göre; banka maliyetleri düşürmek için personeline meyve almayı bile bıraktı.

Deutsche Bank’ın bu kararı gereksiz bir ücreti ortadan kaldırmak için aldığı belirtilirken, zor geçirilen yılların ardından şirketin gerçekten agresif bir daralma sürecine girdiği görüldü. Neticede; Almanya’nın en büyük bankası olarak bilinen firmanın, son maliyet azaltma önlemi de bu durumu açıkça kanıtladı.

Kaynağa göre bankanın yetkili komitesi, 3 Mayıs’ta çalışanlarına gereksiz maliyeti ortadan kaldırmak için meyve alınmayacağını açıkladı.

Deutsche Bank Kemer Sıkma Politikasında İşi Meyve Parasına Kadar Getirdi!Şirketin kurumsal hizmetler müdürü Joerg Salzer, söz konusu değişikliğin küçük olduğunu fakat bunun bankanın maliyetleri azaltma çabalarıyla ilgili bir işaret vereceğini dile getirdi. Ayrıca son birkaç ay içinde meyve siparişi alan ya da veren çalışanların, kendisinden bir e-mail alacaklarını da belirtti.

Ancak Deutsche Bank Business Insider’im meyve düzenlemesi ile ilgili soruları karşısında cevap vermemeyi tercih etti.

Deutsche Bank Maliyeti Azaltma Stratejisinde Varılan Nokta Ama zaten bankanın agresif bir maliyet azaltma sürecine gireceği, geçen ay yeni CEO’su Christian Sewing olduğunda duyurulmuştu. İlaveten; geçtiğimiz günlerde 2018’in ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Deutsche Bank, düşen geliri nedeniyle personel azaltmaya yönelmiş, bankanın net karındaki % 79’luk düşüş yönetimi endişelendirmişti.

Tüm bunların ötesinde, dev bankanın personelin meyve masrafından bile medet umması akıllara Steve Eisman’ın Deutsche Bank yorumunu getirdi.

Deutsche Bank Zor Günler Geçirmeye Devam EdiyorZira 2008 mortgage kriziyle ilgili tahminleriyle tanınan Big Short efsanesi Steve Eisman, kısa süre önce verdiği bir demeçte şirketin ciddi karlılık sorunları olduğunu ve bankanın inanılmaz bir şekilde küçüleceğini söylemişti.

Bankanın uzun süredir teknolojiye para harcamadığını belirten Eisman, şirketin sermaye sıkıntısı çektiğini ve kuvvetle muhtemel gelecek yıl yeni sermaye arayışına gireceğini öne sürmüştü. Kısacası; bankanın son aylarda gündeme geldiği haberlerin üzerine bir de Steve Eisman’ın yorumunun eklenmesi, Deutsche Bank’ın toparlanma ihtimalini en alt seviyelere düşürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum