Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Deutsche Bank Kültürel Gereklilik Haline Gelen Netflix için Hedefini 400 Dolara Yükseltti

Deutsche Bank analisti Bryan Kraft, yatırımcılarına notunda Netflix’in dünya çapındaki insanlar için kültürel bir zorunluluk haline geldiğini söyleyerek al tavsiyesinde bulundu. İşte detaylar;
Deutsche Bank Kültürel Gereklilik Haline Gelen Netflix için Hedefini 400 Dolara Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

Her geçen gün biraz daha popüler hale gelen ve insanların dizi-film izleme alışkanlıklarına yeni bir soluk kazandıran Netflix için yine beklentileri yükseltecek bir yorum yapıldı. Deutsche Bank analisti Bryan Kraft yatırımcılara gönderdiği notunda, Netflix’in insanların telefonlarındaki bir diğer uygulamadan ziyade her gün kullanılacak bir platforma dönüştüğünü belirterek hisseler için notunu yükseltti ve tut tavsiyesinden al’a çevirdi.

Bryan Kraft; “Platformun durumu, emsaller ve rakipler için mevcut olmayan ağ etkilerini getiriyor. Spesifik olarak, kullanıcılar bir şey izlemek istediğinde bu Netflix’i bir daha gidilecek yer haline getiriyor ve bu da Netflix’e sahip olmanın dünya çapındaki insanlar için daha çok kültürel bir zorunluluk olduğu anlamına geliyor.” dedi.

Ayrıca söz konusu durumun Netflix’i yetenek için bir mıknatıs haline getirdiğini ve kullanıcıların Netflix ortamında kayda değer süre boyunca esir kaldığını söyledi.

Deutsche Bank Hedef Fiyat 400 Dolar Yükseltti Seyirci payını kaybeden ödemeli televizyon dışında Netflix’in erişimine yaklaşan başka rakip platform olmadığını da vurguladı. Deutsche Bank analisti konu yetenek için mücadeleye geldiğinde Netflix’in streaming rakipleri arasında bir numara olduğunu da kaydetti. Disney, sayısız gişe rekorları kıran yapımları ile Disney+ isimli platformunu piyasaya sürse de Amazon, Hulu ve HBO streaming alanına milyarlar yatırsa da Netflix yetenek çekme yarışında önde gelmeye devam ediyordu.

Nitekim daha günler önce fragmanı yayınlanan korku dizisi Chambers ile de platformuna başarılı oyuncu Uma Thurman’ı katmıştı.

Deutsche Bank Netflix Yetenek Yarışı Önde Geliyor Deutsche analisti Kraft da Netflix’in yetenekleri güvence altına alma yeteneğinin şirketin yüksek değerli orijinal içerik için iştahını beslemeye devam edeceğini öngördü. Firma aynı zamanda Wall Street’in Netflix’in önümüzdeki iki yıl için abone büyümesi konusundaki tahminlerinin “muhafazakar göründüğünü” belirtti.

Netflix’in risk kazanç profilinin çekici olduğunun üzerini çizen Alman firma, platform için hedef fiyatı hisse başına 360 dolardan 400 dolara yükseltti. Hisseler Deutsche Bank’ın güncellemesinin ardından açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 1.6 seviyelerinde artış gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu