Yatırım yapmaya başla!

İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Deutsche Bank Beklentileri Karşıladı!

İçinde bulunduğu kötü durumdan çıkmak için uğraşan Deutsche Bank, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.
İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıklayan Deutsche Bank Beklentileri Karşıladı!

Alman bankacılık devi Deutsche Bank, 2018 yılının 2. çeyrek bilançosunu açıkladı. Buna göre, John Cryan yerine getirilen Christian Sewing’le birlikte girilen yeniden yapılandırılma dolayısıyla şirketin net karının % 14 oranında düştüğü belirtildi.

401 milyon euro olarak kaydedilen net karın, analistlerin beklentilerini karşılaması dikkat çekti. Deutsche Bank’ın 6.6 milyar euro olarak belirtilen geliri de şirket için olumlu bir işaret şeklinde yorumlandı. Sewing’in karlılığı yeniden canlandırmak ve maliyet düşürmek için uyguladığı politikaların işe yaradığı söylendi.

Sonuçta; kemer sıkma politikası kapsamında çalışanlarına meyve almayı bile kesen Deutsche Bank, yıl başından bu yana 2 binden fazla insanı işten çıkartmıştı.

Deutsche Bank ikinci Çeyrek SonuçlarıKaldı ki bankacılık devinin toplam işçi sayısını yıl sonuna kadar 93 bine düşürmesi bekleniyordu. 2018’in ilk çeyrek sonuçlarındaki düşüşün ardından Deutsche Bank, ABD’deki bazı faaliyetlerini sonlandıracağını, maliyeti azaltmaya gideceğini ve bunun için en önemli adımın personel azaltma olacağını duyurmuştu. İlaveten; Deutsche Bank işten çıkarmalarda daha çok ABD ve Asya’ya odaklanacağını bilgilerini paylaşmıştı.

Yeni CEO Christian Sewing, bankanın 7 bin çalışanının işten çıkartılacağını ve bunun yeniden yapılanma için gerekli olduğunu açıklamıştı.

Yeni CEO Christian Sewing,Ve ikinci çeyrek sonuçlarında görüldüğü üzere Deutsche Bank, revizyon çalışmalarında başarılı oldu. Zaten şirket geçen hafta başında yaptığı açıklamada da iddialı konuşmuş, ikinci çeyrek sonuçlarının Alman düzenlemelerine uygun olarak piyasa beklentilerinin üzerinde olacağını duyurmuştu. 2018’in ikinci çeyreği için yaklaşık 400 milyon euro net kazanç elde etmeyi beklediğini ifade etmişti.

Analistler ise bunun öncesinde Deutsche Bank’ın 321 milyon euro net gelir elde edeceğini yazmışlardı. Kısacası, Alman finans kurumunun beklentileri aşması hem şaşırttı hem de sevindirdi. Bu noktada bazı uzmanlar; Christian Sewing’in şirketi toparlayabileceğine yönelik görüşlerini tekrarladı. Keza şirketteki düşüşe rağmen çalışanlara umut vermeye devam eden bir CEO olarak dikkat çeken Christian Sewing de olumlu yorumları hak ediyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum