Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank CEO’su Hisselerdeki Rekor Düşüşe Rağmen Çalışanlara Umut Verdi!

Deutsche Bank cephesinde sular hiç durulmazken Alman bankacılık devinin arka arkaya yediği darbeler dikkat çekti. Detaylar haberimizde;
Deutsche Bank CEO’su Hisselerdeki Rekor Düşüşe Rağmen Çalışanlara Umut Verdi!

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank, zor günler geçirmeye devam ediyor. Dün hisselerindeki rekor düşüşle gündeme gelen banka, bugün de S&P’nin kredi notunu düşürmesiyle manşetlere yerleşti.

Keza uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Deutsche Bank’ın uzun vadeli kredi notunu A-‘den BBB+’ya düşürürken not görünümünü de durağan olarak belirledi. Tabii, S&P’nin not indirim kararının, ABD’li regülatörlerin bankayı “sorunlu bankalar” listesine aldığı yönündeki haberlerin ardından gelmesi dikkat çekti.

Buna göre Deutsche Bank’ın Fed’in “sorunlu borç verenler” listesine eklendiği iddia edilmiş, başlıkları süsleyen bu iddiaların etkileri direkt borsaya yansımıştı.

Deutsche Bank Sorunlu Bankalar Listesine EklendiAlman şirketin borsada işlem gören hisseleri 9.16 euroya düşmüş ve bu rakam 26 yılın en düşük seviyesi olarak tarihe geçmişti. Piyasalarda yankı uyandıran bu haberin üzerinden bir gün geçmişken S&P’nin notu, Deutsche Bank’ı daha da çıkmaza soktu.

Çünkü uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, Deutsche Bank’ın notunu A-‘den BBB+’ya düşürdüğünü açıkladı.

Deutsche Bank Hisseleri Tarihin En Düşük Seviyesine Geriledi Bu noktada; Nisan ayında CEO’luk görevine getirilen Christian Sewing’in sözleri dikkat çekti. Nitekim Sewing, bugün şirket çalışanlarına gönderdiği notta “gurur duyabileceğimiz pek çok şey başardık” dedi. Çok zor geçen saatlerin ardından Deutsche Bank çalışanlarına şirketin iyi bir durumda olduğunu söyleyerek güvence vermek isteyen Sewing’in açıklamaları haliyle ilgi uyandırdı.

Sewing notunda; haber akışı iyi olmasa da bankanın finansal açıdan sağlam olduğunu ve şirketin zor geçen yılların ardından ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Christian Sewing Notunda Çalışanlarına Umut Verdi Mektubuna “sayın meslektaşlarım” şeklinde başlayan Sewing ifadesinde “Son birkaç yıl zordu. Birçoğunuz şu an benim hissettiğim gibi kötü haberler duymaktan bıkıp usandınız.” sözlerine yer verdi.

Ayrıca çalışanlara cesaretlerini yitirmeleri için bir neden olmadığını, hisseler tarihin en düşük seviyesini görse de mali piyasalarda daha iyi bir değerleme kazandıklarını kanıtlayacaklarını iletti. Milyarlarca euroluk riskleri azalttıklarını, sermayeyi güçlendirdiklerini ve bankayı yeniden düzenlediklerini belirten Sewing, bu başarıların altını çizdi.

Ve “gurur duyabileceğimiz pek çok şey başardık” diyen Sewing, “şimdi ileriye bakmamız gerekiyor” sözleriyle Deutsche Bank ekibinin motivasyonu yükseltmeye çalıştı. Öte yandan uzmanlar, Deutsche Bank’ın düşen hisselerinin yatırımcılara cazip görünebileceğini fakat hamle yapmadan önce dikkatli davranılması gerektiğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum