Yatırım yapmaya başla!

Alman Bankacılık Devi Deutsche Bank Binlerce Kişiyi İşten Çıkartıyor!

3 yıldır zarar açıklayan ve kemer sıkma politikaları ile gündeme gelen Deutsche Bank, bugünkü duyurusunda binlerce kişiyi işten çıkartacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Alman Bankacılık Devi Deutsche Bank Binlerce Kişiyi İşten Çıkartıyor!

Son 3 yılı zarar açıklayarak geçiren ve epey sıkı kemer sıkma politikaları ile gündeme gelen Deutsche Bank, binlerce kişiyi işten çıkartacağını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda John Cryan yerine CEO’luk koltuğuna oturan Christian Sewing tarafından yapılan açıklamada; Deutsche Bank’ın dünya çapındaki çalışanlarının sayısının 97 binden 90 bine düşürüleceği belirtildi.

Almanya’nın en büyük bankası olarak bilinen şirketin yatırımcıları ise gidişatla ilgili pek memnun olmadıklarını dile getirdi. Öyle ki CNBC, dünyanın en büyük 5 bankası arasında yer almak istediğini söyleyen Deutsche Bank’ın durumu düzeltmek için daha güçlü bir stratejiye ihtiyaç duyduğunu yazdı.

Sonuçta pek çok büyük ABD bankası rekor karlar açıklarken Deutsche Bank’ın finansal sonuçlarındaki düşüşün devam etmesi yatırımcıları endişelendiriyor.

Deutsche Bank Binlerce Kişiyi İşten Çıkartıyor!

Bu noktada; Christian Sewing’in ve halihazırdaki 97 bin personelin sayısını 90 binin altına düşürmeyi amaçlayan küresel işten çıkarma duyurusu, endişeleri bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Sewing açıklamasında ayrıca hisse senedi ticaretinde elektronik çözümlere ve önemli müşterilere odaklanmaya ağırlık verileceğini belirtti.

İşten çıkarmaların çoğunun bu alanlardan yapılacağını söyleyen Sewing, söz konusu hamlelerle maliyet azaltma hızının artırılacağını dile getirdi.

Deutsche Bank Personel Sayısını 97 Bin Kişiden 90 Bin Kişiye Düşürecek Teknolojik kullanıma ağırlık vererek personel sayısını azaltacak olan dev bankanın daha önceki planlarla birlikte 2020’ye kadar toplamda 14 bin kişiyi işten çıkartacağı söylendi. Diğer taraftan; çıkan haberlerin üzerine bazı kaynaklar Deutsche Bank’ın dünya genelinde bazı borsalardan çıkmayı planladığı iddia edildi.

Neticede; dev şirketin hisseleri 2018 başından bu yana % 31 oranında düşüş yaşamıştı. Tüm bunların yanında; Deutsche Bank’ın kemer sıkma politikasında personeline meyve almayı bile kestiğini duymuş, öncesinde de Steve Eisman’ın bankanın geleceğine dair olumsuz yorumlarıyla karşılaşmıştık.

Kısacası; Alman bankacılık devi finansal durumunu toparlamak için işten çıkarma planları, maliyet azaltma programları uygulasa da hissedarlar gidişatla ilgili iyimser değiller. Öyle ki aralarından bazıları stratejilerin kulağa hoş gelse de ortada elle tutulur hiçbir gelişme olmadığını iddia ediyorlar. Ve doğrusu bu iddialarında haklılık payları var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum