Yatırım yapmaya başla!

Deutsche Bank Analistleri Endişelendirirken, Yatırımcısını Üzmeye Devam Ediyor!

Deutsche Bank analistlerce endişeli yorumlanırken yatırımcılarını üzmeye devam ediyor. Teknik bakış, mali veriler ve ayrıntılar şöyle;
Deutsche Bank Analistleri Endişelendirirken, Yatırımcısını Üzmeye Devam Ediyor!

Deutsche Bank AG ticaret gelirlerindeki düşüşün üçüncü çeyrek mali tablolarındaki karlılık oranlarından bir parça götürdüğünü ifade edildi. Alman banka tarafından gelen açıklamada verilen borçların maliyetlerini düşürmek ve kazançları dengelemek adına yapılan çalışmalarda artan baskıyla karşı karşıya kalındığı ifade edildi.

Piyasa beklentilerini değerlendirdiğimizde Avrupa bankalarının ABD’deki rakiplerinin gerisinde bilanço açıklamaları bekleniyor. Deutsche Bank’a yönelik beklentilerde kıtasal bankalar bazlı kazanç mevsiminin en düşük fiyatlar arasında yer aldığı yorumlanıyor.

Almanya’nın en büyük kredi veren bankasının üçüncü çeyrek karında %65 oranında bir düşüş kaydedildiği ve 229 milyon Euro’ya (263 milyon USD) gerilediği belirtildi. Net gelirinde bir önceki yıl aynı döneme göre %9’luk bir düşüş kaydedilirken, 6.2 milyar Euro seviyesi gözlemlendi.

Bugünkü işlemlerinde DBK.DE (Deutsche Bank Aktiengesellschaft) 0,36 puan gerileme ile 8,95 Euro/Hisse fiyatı ile işlem görmekte. Açılışını 9,31 seviyesinden yapan hissenin günlük kaydedilen yüksek noktası aynı seviye olarak gözlemlenirken 52 haftalık yükseğinde 17,12 ve yıllık düştüğünde ise 8,76 Euro’yu kaydetmiştik. Hisse yıllık düşük noktasına yakın çizdiği grafiklerle dikkatimizi çekiyor.

Banka CEO’su Christian Sewing şirketin yıllık bazda kar amacı yolunda ilerlediğini belirtti.

Gelen Verilere Karşın Yıllık Kar Hedefleri Yolunda İlerlendiği AçıklandıÖte taraftan incelediğimiz yatırımcı ve analistler bazlı nabızda büyük bir endişenin varlığından bahsedebiliriz. Deutsche Bank’ın şubelerini küçültme konusundaki adımlarının gelir kaybında kontrolsüz bir duruma dönüşmesi durumunda endişelerin açıklanan verilerle giderilemeyeceği yorumlanıyor. Yöneticiler tarafından bakıldığında bu durumun bir kazanım olduğu ancak olaya rakip bazlı bakıldığında ortaya maddi sonuçlar çıkarılamadığı belirtiliyor.

Yatırım bankacılığı bazlı gelire baktığımızda bir önceki yıla kıyasla %13 oranında bir azalma ile 3 milyar Euro’ya gerileme kaydedildi. Şirket 2017 sabit gelir, hisse senedi satışları ve ticari satış gelirinde %15’lik bir düşüş yaşadı. Diğer iki ana iş kolu ticari bankacılık ve bireysel bankacılık ile varlık yönetiminde sırası ile %3 ve %10’luk gelir daralması kaydedildi.

Güncel Euro kurunu takip etmek için tıklayınız!

Analistler ve yatırımcılar endişeli.

Yatırımcıları Korkutan Banka Analistlerce Endişeli KarşılanıyorCitigroup Inc. analistleri Deutsche Bank’ın kazançlarında zayıf çekirdek bölünebilir karlılığı göstererek, yatırım bankasının pazar payındaki görülen gerilemenin devam ettiğini ve bu durumdan endişe duyulduğunu açıkladı.

Deutsche Bank uyumluluğu ve sistem kontrollerini tekrar tekrar eleştiren piyasalara karşı banka, eski teknoloji ürünlerini ve dikenli ilişkilerini düzeltmeye çalışıyor. Kazançlar için verilen mücadeleden ötürü, Deutsche Bank çoğu rakipten (özellikle Avrupa) yurt içinde ve yurt dışında iş yapan ABD bankalarından rekabet aşamasında yetişmek adına kısıtlı bir varlığının olduğu biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum