Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Derlüks Deri Unvan Değişikliğine Giderken Hisseleri Güçlü Yükseldi

Derlüks Deri, Olağan Genel Kurul toplantısında şirketin unvanında değişiklik kararı alırken, hisseleri %4'ü aşan yükseliş kaydediyor.
Derlüks Deri Unvan Değişikliğine Giderken Hisseleri Güçlü Yükseldi

Kendi markaları yanında Avrupa ve Amerika’nın tanınmış firmaları için fason üretim yapan Derlüks Deri, Boran Meşrubat’tan sonra kendi unvanında da değişikliğe gitti. 2014 yılında bünyesine kattığı Boran Meşrubat ve Dağıtım Ltd. Şti.’nin unvanını, 19 Ocak 2021’de Vizyon Global Tüketim Malzemeleri Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş olarak değiştirmişti.

Derlüks Deri, 11 Mart 2021 tarihli Olağan Genel Kurulunun 9. gündem maddesine bağlı olarak şirketin unvanını Derlüks Yatırım Holding A.Ş olarak güncelledi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Söz konusu Genel Kurul tutanakları 15.03.2021 tarihi itibariyle İstanbul Ticaret Sicili tarafından 50519 ilan sıra no ile tescil edilerek Şirketimiz Unvanı “Derlüks Yatırım Holding A.Ş.olarak değiştirilmiştir,” ifadelerine yer verildi.

Şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören DERAS kodlu hisseleri haberin ardından hızlı yükseliş kaydetmeye başladı.
Derlüks Deri Hisseleri %4,33 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 8,78 liradan sonlandırdıktan sonra bu haftaya düşüşle başladı. Açılışta 8,60 liraya kadar gerileyen hisseler, günün ilk yarısını sakin bir seyirle geçirdi. Daha sonra TSİ 14.00 sularında hızlı yükselişe geçen hisseler önce 8,87 liraya sonra 9,20 liraya kadar yükseldi.

Derlüks hisseleri TSİ 14:15 sularında %4,33 oranında yükselişle 9,18 liradan el değiştirdi. 9 lira sınırını aşan hisseler için ilk direnç seviyesi 9,21 liraya yükseldi. Birinci destek noktası ise 8,57 lirada bulunuyor.

Hisselerde yükselişle birlikte haftalık getirisi %0,67’ye yükseldi. Aylık bazda %5,39 değer kaybeden hisseler, yıllık bazda ise %78,20 oranında değer kazandı. Derlüks hisseleri 1 yılın en yüksek seviyesini 24 Kasım 2020’de 11,91 lira ile kaydetmişti.

Yeni unvanıyla Derlüks Yatırım Holding, Emiliano Zapata markasının yaratıcısıdır. 4 Temmuz 2019 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan şirket, farklı sektörlerdeki yatırımlarıyla büyümeye devam etmektedir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum