Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Depresyonda Olan İnsanların Nefret Ettiği Cümleler

Depresyonda Olan İnsanların Nefret Ettiği Cümleler

İnsanlar, sevdikleri depresyona girdiğinde neden onlara olan tüm sempatisini kaybediyor, bir fikriniz var mı acaba? Ana sebeplerinden bir tanesi, depresyona giren kişinin düşüncelerini tam olarak anlayamamaktır. Diğer bir tanesi ise o kişinin depresyon halinden olumsuz etkilenildiği düşünülerek, ondan uzaklaşılmasıdır. Her ne kadar gelişmiş bir topluluğun içerisinde yaşıyor gibi gözüksek de söz konusu bunalmış insanlara destek vermek olunca, ortalıkta kimse kalmıyor. Kimse sorunun kaynağını öğrenmek için bir şey yapmıyor, yalnızca depresyonun varlığının unutulması isteniyor.

Arkadaşlar veya aileler tarafından sadece söylemiş olmak için verilen tavsiye niteliğindeki cümlelerin hiçbir yararı yoktur. Buna gelip geçici olarak bakanlar da var, aşırı derecede ciddiye alanlar da. Dünya üzerinde 350 milyona yakın insanın depresyon probleminden muzdarip olduğunu biliyor muydununz? Depresyona girmenin nedenlerini düşünecek olursanız, bu sayının üç aşağı beş yukarı doğru olabileceğini anlayabilirsiniz. Ayriyeten, depresyona girse dahi bunu kabullenmek istemeyen ve hatta fark etmeyen insanlar dahi vardır. Sonuç olarak yapılabilecek en güzel şeylerden bir tanesi, insanlara olabildiğince yardımcı olmaktır. Tabii, size göre doğru olduğunu düşündüğünüz şekilde değil, onların ihtiyacına yönelik davranarak bu işe kalkışılmalıdır. Depresyonda olan insanların hoşlanmadığı birçok davranış, söylemekten hazzetmediği cümleler ve duymaktan nefret ettiği şeyler vardır.

Bu yazımda da sizler için depresyonda olan insanların duymaktan nefret ettikleri en genel 8 cümleyi bir araya getirdim. Hazırsanız başlayalım:

Depresyona Giren İnsanlar Hangi Cümleleri Duymaktan Nefret Eder?

Depresyona Giren İnsanlar Hangi Cümleleri Duymaktan Nefret Eder? Sen depresyona girmişsin: Bu, hiçbir şeyi düzeltmeyeceği gibi onları daha fazla bunalıma sokabilir. Karşınızdaki kişi henüz depresyonda olduğunu fark etmediyse, bunu düşünmesine neden olup o fikri aklına yerleştirebilirsiniz. Bu nedenle pat diye söylemek, güzel fikirlerden bir tanesi değildir.

Diğer insanlar senden çok daha kötü durumda: Bu cümle hiçbir insana problemlerini çözmekte yardımcı olmayacaktır! Depresyonda olan kişi, ne olursa olsun, onu destekleyecek ve ihtiyaç duyduğunda yanında olup konuşabileceği bir insanın varlığına muhtaçtır.

Hayat zor: Hayatın zor olduğunun farkında! En başta depresyona girme sebebi de bu zaten.

Gereğinden fazla hassassın: Bu cümleyi kullanırsanız, depresyonda olan kişinin duygularının sizin için bir şey ifade etmediği anlaşılabilir. Arkadaşları tarafından böyle bir ilgi gören kişinin depresyon halinden kurtulması, muhtemelen daha uzun sürecektir.

Depresyona girmek için hiçbir nedenin yok: Depresyona girmek için bazen belli bir sebebe ihtiyacınız yoktur. Sadece kendiliğinden oluverir ve tek ihtiyacınız olan şey, yanınızda olacak bir kişidir. Depresyona girmeni gerektirecek bir sebep yok diyen ve muhabbeti farklı noktalara getirmeye çalışan kişinin böyle durumlarda pek de bir faydası yoktur.

Neşelen biraz: Hayır, anlamadığım nokta şu; siz “neşelen” dediniz diye kimse, bir anda tüm streslerinden kurtulup eski haline dönmeyecektir. Oturup karşınızdaki insanı dinlemek ne kadar zor olabilir ki? Neşelen diyene kadar biraz daha fazladan oturup arkadaşınızı dinleyerek belki ortak bir çözüm oluşturmaya çalışabilirsiniz.

Kendin için üzülmeyi bırakmalısın: Maalesef ki elden gelen bir şey değil. Dediğim gibi, bazen sadece olur ve siz de en acısız yoldan ondan kurtulmaya çalışırsınız.

İhtiyacın olursa ara beni: Eğer zaten gerçek bir arkadaşsanız böyle bir durumda, dostunuzun yardıma ihtiyacı olduğunu bilir ve yanında beklersiniz. Vaktiniz yoksa ya da kısıtlıysa onun yardım çağrısını beklemeden, kendiniz arayarak kontrol edebilirsiniz. Böylece, o kişiye de sevildiğini hatırlatarak belki bir nebze de olsa yardım sağlamış olursunuz.

Ne kadar pis gözüktüğü, ne giydiği, neler söylediği veya ne tarz müzikler dinlediğini unutun. Depresyonda olan arkadaşınıza yardım edebileceğiniz birçok konu var. En basitinden depresyondaki insanlar; uyku, yemek yeme ve sıvı tüketme konularında oldukça sıkıntı yaşarlar. Çünkü hiç ihtiyaçları yokmuş gibi gelir. Onlara en büyük yardımı bu konuda yapabilirsiniz. Depresyona uğrayan kişilerin yardımına koşarak, yanlarında olun. Anlattıklarına kulak verin ve destekleyici konuşmalar yapın. Arkadaşlarının ve sevdiklerinin yanlarında olduklarını bildikten sonra depresyon hali, pek de uzun sürmeyecektir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum