Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deprem Sonrası Yol Yapımı için Ek Bütçe Devreye Girdi

Kamunun ihtiyacı olan giderler için bütçeye ek olarak çıkarılan 1,1 trilyon TL büyüklüğündeki kaynakta deprem bölgesinde yapılacak yeni yollar hesaba katıldı.
Deprem Sonrası Yol Yapımı için Ek Bütçe Devreye Girdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı hasarı gidermek için hareket edilmeye devam ediyor. Türkiye Büyük Milet Meclisi’ne (TBMM) gelen ek bütçede deprem bölgesine yoğunlaşıldı.

Bu kapsamda 2023 yılı ek bütçesinde Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) için 27,3 milyar liralık ödenek oluşturuldu.

KGM’ye sağlanan ödeneğin 1,2 milyar lirası deprem felaketinde zarar gören yollara ayrıldı.

Ayrılan miktarla afette kullanılmaz hale gelen yolların iyileştirilmesi ve bölgede yürütülecek çalışmaların hayata geçirilmesi için kaynak sağlanmış oldu.


Diğer illerdeki yolların trafik güvenliğinin geliştirilmesine ilişkin yapım giderleri için 2 milyar 534 milyon lira ayrıldı.

Ödenekteki 14 milyar 757 milyon liralık kısım devlet, il yolları ve otoyol planlama, projelendirme ve yapım giderleri için planlandı.

GCM Yatırım Banner

3,2 milyar liralık kısım ile devlet ve il yollarının yapım, büyük bakım ve onarım giderleri için hesaplama yapıldı. Otoyolların bakım ve onarım giderleri için 2 milyar 946 milyon lira ayrıldı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.